Правила адаптивного карантину з 1серпня 2020 р.

З 1.08.2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України за № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою оновлено правила адаптивного карантину.

Згідно з документом адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня 2020 року.

Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Зелена зона передбачає:

- перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

- проведення масових заходів: не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;

- кінотеатри із заповненістю на 50 %;

- перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

У жовтій зоні (+ обмеження зеленої) забороняється:

- відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають соціальні послуги екстрено (кризово).

У помаранчевій зоні (+ обмеження жовтої) забороняється:

- діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

- діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

- планові госпіталізації в лікарнях;

- спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

- приймання нових змін у дитячі табори;

- обмеження для масових заходів: 1 особа на 20 квадратних метрів та не більше 100 осіб.

У червоній зоні (+ обмеження помаранчевої) забороняється:

- робота громадського транспорту;

- відвідування закладів освіти;

- діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Перетин кордону: з країн «зеленої зони» - потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» - потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

- Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

- Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи “зелений”. Серед обов'язкових вимог - носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість кінотеатрів - не більше ніж на 50 %, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в “червоній зоні”.

і ще, ІНФОРМАЦІЯ для школярів та їх батьків, щодо шкільного навчального року:

- З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» - де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.