Зіткнення інтересів, це нормально але конфлікти треба вирішувати мирним шляхом

Чесний підхід, до проблем пов’язаних з конфліктними ситуаціями у різних сферах життєдіяльності суспільства, робить наше життя справжнім. Не варто приховувати - насильство має місце в сучасному суспільстві.

На підставі різноманітних джерел,  відокремлюють наступні види насильства, перелік яких не є вичерпним, а саме:

Фізичне насильство, тобто усі форми травматизму, спричинені навмисними діями: перелами кісток, черепно-мозкові травми, синці, опіки, подряпини, опіки від цигарок, сліди людських укусів; споживання невідповідної їжі, напоїв або медикаментів (наприклад, наркотиків чи алкоголю, щоб змусити людину до певної моделі поведінки);

Сексуальне насильство. Це залучення, переважно жінок, а також дітей, неповнолітніх до сексуального життя без їх згоди та розуміння, а також просте споглядання чи присутність при сексуальних діях або сексуальна експлуатація.

Емоційне (психічне) насилля передбачає вплив на психіку людини шляхом залякування, погроз (зокрема, фізичною розправою), щоб зламати волю до опору, заблокувати відстоювання своїх прав та інтересів, примус робити те, що суперечить її моральним принципам, висміювання, дратування, кривдження, залякування, постійна критика, ігнорування, приниження.

Насильство щодо дітей. Це й використання дітей в проституції, жебракуванні, а також виготовлення, розповсюдження, використування та зберігання дитячої порнографії, експлуатація дитячої праці, тілесні покарання дітей батьками, вихователями та особами, які їх замінюють як «сучасний» спосіб виховання, жорстоке поводження з дітьми тощо. Застосування тілесних покарань порушує ряд прав дитини, які закріплені в Конвенції ООН по права дитини та підтверджені в Конституції Україні, Сімейному Кодексі України та Законі України «Про охорону дитинства».

Домашнє насильство. Фізичне та психологічне насильство є найбільш розповсюдженими видами домашнього насильства, на які припадає 95 % випадків. Домашнє насильство посилюється почуттям сорому, традиціями, які не дозволяють потерпілим повідомляти про деякі акти насилля по відношенню до них. Усе це робить дуже складним захист від насильства, значно зменшує кількість зареєстрованих фактів насильства.

Економічне насильство – умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи людей житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право.

Різноманітні форми дискримінації (гендерна, расова, вікова тощо) також розцінюються в суспільстві як вияв насильства.

Як бачимо, насильством наповнені всі сфери людського буття: політичне, економічне, духовне та сімейно-побутове. Воно має вираження у війнах, убивствах, знеціненні життя, пануванні таких явищ, як: антигуманність, агресія, жорстокість. Тому кожен з нас, суспільство і держава в цілому повинні захистити себе і своїх близьких від агресії і жорстокості, допомагати людям, які зазнали насильства.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ У ВИПАДКУ НАСИЛЬСТВА

Важливо знати та надавати інформацію, куди і яким чином звертатися за допомогою у випадку проявів насильства:

До поліції за номером 102.

До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.

До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.

• До близької людини.

• На телефони "Гарячих ліній":

БЕЗКОШТОВНІ "ГАРЯЧІ" ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ:

  • Національна дитяча "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" Центру "ЛА СТРАДА-УКРАЇНА": 0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного);
  • Національна "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" з питань запобігання насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога): 0-800-500-335 та 116-123 (безкоштовно з міських телефонів), 386 - для абонентів Київстар, 0-800-500-225 та 116-111;
  • Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба: (044) 255-64-50

На Національній "гарячій лінії" з попередження домашнього насильства можна отримати:

 - інформаційні консультації (інформація про організації та установи, до яких можна звернутися у конкретній ситуації, перелік документів, які необхідно підготувати для звернення та інше);

- психологічні консультації (поради та підтримку психолога анонімно у телефонному режимі);

- правову допомогу (консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації, поради стосовно правильного складання необхідних документів тощо).

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги

Зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:

- безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- роз'яснення з питань отримання безоплатної правової допомоги;

- інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;

- зв'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв'язку.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *