Пропозицію об'єднання територіальних громад сіл Гатне, Віта-Поштова та Юрівка – підтримано одноголосно

Об'єднаним територіальним громадам — бути!

2 лютого 2019 року, у приміщенні клубу села Гатне, відбулося громадське обговорення пропозиції добровільного об'єднання територіальних громад сіл Гатне, Віта-Поштова та Юрівка.  Створення  ОТГ з адміністративним центром в с. Гатне, ініціювала Гатненська сільска рада (Розпорядження сільського голови від 02.01.2019 року №01).

За пропозицію щодо добровільного об'єднання територіальних громад проголосували одностайно.

Перед початком слухання, представником ініціатора по створенню ОТГ, проводилась реєстрація осіб, які прибули для участі у цьому заході. У списку реєстрації були зазначені: прізвище, ім’я, по батькові відвідувачів, домашня адреса – дані засвідчувались особистим підписом кожного учасника. За підрахунками на обговоренні пропозиції по добровільному об'єднанню територіальних громад були присутні понад 100 чоловік.

Засідання традиційно розпочалося із виконання Державного Гімну України, після чого були представленні  ініціатори пропозиції добровільного об'єднання територіальних громад: Гатненський сільський голова Броніслав Корицькийта та заступник сільського голови Сергій Вітенко.

Першим всіх присутніх привітав Броніслав Корицький. На початку своєї доповіді, сільський голова розповів про законодавчі основи реформування муніципальної сфери, про те як саме децентралізація відбувається в нашому селі.

Передумовою  змін в селищних громадах став Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» №157-VII від 5 лютого 2015 року та  постанова Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 214 «Про затвердження  Методики  формування  спроможних  територіальних  громад».

З доповіді Гатненського сільського голова Броніслава Корицького, присутні дізналися, що активний рух у напрямку об’єднання  в селі Гатне, розпочався ще у 2017 році.

Так,  25 вересня 2017 року, Гатненська сільська рада отримала пропозицію від Крюківщинської сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад Гатненської таКрюківщинської сільських рад Києво-Святошинського району Київської області (адміністративний центр с. Крюківищина)».

В цей же день, 25 вересня 2017 року, було отримано лист-звернення від голови Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. про можливе створення ОТІ у складі Гатненської сільської і Чабанівської селищної рад з адміністративним центром в смт.Чабани.

22 жовтня 2017 року, в с. Гатне відбулося громадське обговорення зазначених вище пропозицій за результатами, якого прийняти ту чи іншу пропозицію було неможливо оскільки присутні громадяни поділились на три табори:

• за об’єднання з смт. Чабани,
  • за об’єднання з с. Крюківщиною та
  • за самостійність населеного пункту с. Гатне, яке не передбачено чинним законодавством.

З метою детального вивчення процесу децентралізації та перспективи об’єднання з тією, чи іншою громадою, було створено аналітичну групу, до якої увійшли представники громадськості та місцевого органу самоврядування.

Голова зазначив, що саме затягування процесу об’єднання в подальшому призвело до відмови в об'єднанні територіальних громад смт. Чабани та с. Гатне, в свою чергу громада с. Крюківщини прийняла пропозицію в об'єднанні з м. Вишневим.

В пошуках інших дієвих шляхів створення ОТГ, на початку нового року, Гатненськасільска рада висунула пропозицію, щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальної громади села Гатне Києво-Святошинського району Київської області з територіальною громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка Києво- Святошинського району Київської області в об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в с. Гатне.

Виступаючи перед громадою, Броніслав Корицькийзауважив, що саме децентралізація передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садки і школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги та інші об’єкти інфраструктури. «Простіше кажучи, децентралізація це реальний шлях до підвищення якості повсякденного житія мешканців кожного села, селища чи міста», сказав голова.

Підсумовуючи свій виступ, сільський голова окреслив головні переваги створення ОТГ: «При об’єднанні громад с. Гатнезс. Вітою-Поштовою та с. Юрівкоюновоутворена ОТГ матиме реальні повноваження та доволі значні фінансові ресурси, що дасть можливість збільшити дохідну частину бюджету об'єднаної територіальної громади».  Об'єднана громада зможе більше залучати коштів у вигляді податків, різноманітних трансфертів, освітних і медичних субвенцій, субвенцій на розвиток інфраструктури.

Пропозицію щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад обумовлена економічними, адміністративно-географічними, соціально-суспільними  чинниками, зокрема межуванням територій, спільністю історії, наявними економічними та суспільними зв’язками.В цілому всі:  і ті, хто був присутній на слуханні, і ті хто не зміг долучитися, мають зрозуміти, що при відповідному впровадженні реформи децентралізації виграє кожна з сторін ОТГ.

Наприкінці своєї доповіді, Броніслав Корицький зазначив: «І я хочу, щоб усі ми зрозуміли, що без змін, ми не зможемо рухатися далі. Без децентралізації не буде розвитку ні в селах, ні в містах. А отже ми не зможемо забезпечити належну якість життя нашим громадянам. Нині діюча модель роботи муніципалітетів вичерпала себе. Без впровадження повноцінного місцевого самоврядування європейської зразку нам не побудувати європейської України».

Всі присутні на громадському обговоренні проголосували  за надання згоди на добровільне об'єднання.