Українська вишиванка це генетичний код нації

Всесвітній День вишиванки святкують щороку у третій четвер травня. Це свято  самобутньої, неповторної, барвистої української культури! В цей день на подвір’ї Гатнянської школи був організований патріотичний флешмоб: школярі стали в тризуб.

Цьогоріч День вишиванки припав на 16 травня. Незважаючи на те, що  День вишиванки ще зовсім молоде свято, його вже полюбили практично всі, особливо діти.

Традиційно в День вишиванки українці всього світу одягають барвисті вишиванки. В Гатному в цей день також рясніло від вишиванок. Зранку в школу та дитячий садочок, майже всі вихованці прийшли у вишитих сукнях та сорочках, вчителі та вихователі також не пасли задніх – одягнулися у національне вбрання. Це патріотичне свято набуває особливого значення, адже має на меті показати, що українці єдині. Духовні  надбання та самобутність українського  народу - головні національні цінності, які являються серцевиною виховання майбутніх поколінь.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об'єднати українців. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.

Історія свята. Всеукраїнська акція «День вишиванки» була започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Леся запропонувала обрати 1 день й одягнути всім вишиванки. Спочатку кількість людей у вишиванках була не дуже великою, проте з часом цю ідею перехопила українська діаспора й свято поширилося світом.