ЗЛОЧИНЦІВ ЗАТРИМАНО, ПРАВОПОРУШЕННЯ ПОПЕРЕДЖЕНО

Криміногенна ситуація у Гатному періодично загострюється. Це пояснюється й близькістю до Києва, й напливом мешканців з інших областей, які працюють на будівництві у приватному секторі та багатоквартирній забудові. Поліція не завжди в змозі своєчасно розкрити злочини, бо навантаження великі, а особового складу не вистачає, тому на допомогу громаді села приходять працівники громадського формування "Оберіг-Гатне", які щоденно здійснюють патрулювання населеного пункту, сприяють правоохоронним органам у затриманні злочинців та правопорушників.

Так, 7 вересня викрадено акумулятори, зрізано мідну проводку з двигунів на двох тракторах та їх причепах, що були підготовлені для використання у осінньо-зимовий період. Наявними засобами фахівцями ГФ окреслено коло осіб, які можливо причетні до крадіжок чужого майна, та надано рекомендації щодо пошуку інформації з фіксації моменту викрадення, у тому числі і наявного відеоспостереження. До пошукових заходів залучено особовий склад чергової патрульної зміни ГФ "Оберіг-Гатне", фахівців з наявним практичним досвідом роботи у цій сфері. Надано рекомендації власнику з необхідності забезпечення належної охорони території, на якій зберігаються матеріальні цінності.

А о 19 годині, того ж дня, на телефон ГФ «Оберіг-Гатне» надійшов виклик про необхідність захисту мирних жителів від осіб підозрілої зовнішності, які розташувалися на дитячому майданчику, щось пили, вели себе неадекватно, відлякуючи від себе ножем інших присутніх там осіб – мам та дітей. Подія сталася у неробочий для "Оберегу" час, адже ГФ виконує повноваження з 21:00 до 06:00 ранку – увесь інший час на добровільних засадах. 
Швидко приїхавши на місце пригоди, активісти та працівники формування затримали підозрілих осіб, вибивши у одного з них ніж, схожий на тактичний, викликали черговий наряд поліції.

Затримані прибрали дитячий майданчик від сміття та пляшок, попросили вибачення у присутніх за ганебну поведінку, пообіцявши, що надалі вестимуть себе коректно.

8 вересня було затримано трьох злочинців та одного правопорушника. До "Оберегу-Гатне" надійшло повідомлення про перебування у селі автомобіля з підробними номерними знаками та осіб, які грабують припарковані автомобілі. Було задіяно додатковий особовий склад формування з наявним автотранспортом для підсилення чергової зміни під час затримання та надання допомоги у патрулюванні. 

Чергування розпочалося із затримання особи, яка намагалася втекти, побачивши наш патрульний автомобіль. Виявилося, що  чоловік у нічний час розклеював рекламні оголошення у невстановлених місцях. Тому і намагався втекти. За цим фактом викликано представників сільської ради для ухвалення рішення щодо складання адміністративного протоколу. 

Пізніше "оберегівці" виявили ознаки злому дверей у кількох продуктових магазинах села. Але з власниками закладів торгівлі у них відсутні будь-які угоди про охорону, тому юридично працівники ГФ не мають права знаходитись на їх приватній території. У таких ситуаціях господарі по можливості попереджаються про підозрілі ситуації, пов'язані зі збереженням їх майна. Цього разу власник відреагував на дзвінок, прибув у той момент, коли злочинців було затримано. Один з подільників чинив опір та намагався втекти на автомобілі. Його вдалося впіймати у Крюківщині, неподалік сільської ради.  

А далі екіпаж ГФ "Оберіг-Гатне" затримав ще одного злодія, котрий працюючи на будівництві, вдень укладав та бетонував металеву арматуру, а вночі цю ж арматуру виймав з бетонної основи та здавав її до пункту прийому металобрухту. Останній відбувся усним попередженням та поверненням викраденого власнику. 

Як виявилося, злочинці, які намагалися обікрасти магазин, раніше судимі, вживають наркотики, не вперше займаються крадіжками в Гатному, хоча мешкають у Києві, але мають знайомих, що наводять їх на об'єкти, з числа місцевого населення та будівельників, які працюють у селі на будівництві та прибули у Гатне з інших областей. 

На місце злочину була викликана слідчо-оперативна група, яка і задокументувала подію. Затриманих передано до поліції.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *