Cоборна мати Україна – одна на всіх як оберіг

До Дня Соборності України у Гатненській загальноосвітній школі проведено ряд урочистих, патріотично-виховних заходів. Адже це свято посідає одне з провідних місць в українському національному календарі. Ця дата має глибокий символічний зміст - одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній, соборній та незалежній державі.

Цього дня з самого ранку у школі панував дух патріотизму, з піднесеним настроєм майже усі діти та вчителі прийшли до школи у вишиванках, повсюди майоріли жовто?блакитні кольори. "Єднання заради Незалежності" ? під таким гаслом для учнів 5?11 класів були проведені тематичні класні години національно?патріотичного спрямування. Перед початком занять із учнями 1?4 класів класні керівники провели бесіди на тему: "Я люблю свою країну". Щоб підкреслити важливість значення теми свободи та незалежності України, діти від кожного класу намалювали яскраві стінгазети. Малюнки учнів, що були приурочені до Дня Соборності, розмістили на почесних місцях у класних кімнатах.

Також 22 січня в актовій залі школи відбувся загальний святковий захід під назвою "Соборна мати Україна ? одна на всіх, як оберіг". На сцені учні 8?Б класу (класний керівник М.В. Ганзя) та 9?А класу (класний керівник І.І. Талах) читали вірші про важливі моменти нашого історичного минулого ? День злуки ЗУНР та УНР.

Згадувалося, як 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а 22 січня 1919 ро? ку, у Києві на Софійській площі було прийнято Ухвалу "Про злуку Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, в єдину соборну Українську державу".

На заході учні та вчителі говорили про те, що дійсно соборність українських земель має глибоке історичне коріння. Також йшлося про нинішню боротьбу українського народу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Педагог?організатор Ю.А. Павлівська заспівала чуттєву українську пісню, яка глибоко вразила серця присутніх.

Юні актори Владислав Гопчак та Максим Ткач своїм виступом змогли донести біль кожного солдата, що зараз знаходиться на передовій. Оптимістичним завершенням заходу стало спільне виконання пісні "Я люблю тебе, Україно!".

А у шкільній бібліотеці пропонується до перегляду інформаційно?тематична виставка "Тільки в єдності наша сила", що приурочена до Дня Соборності України.