Мітинг реквієм присвячений 33-й річниці вшанування пам'яті постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня, в день 33-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в клубі села Гатне відбувся захід з нагоди вшанування пам'яті ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1986 році сталася аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності. Після вибуху і пожежі на ЧАЕС стався викид радіоактивного пилу і  утворилася радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Досі незбагненні наслідки тих подій, що сталися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції. Радіоактивного ураження зазнали близько  600   тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс Саркофаг). З обороту вилучено близько  5  млн. га землі, а зараз навколо АЕС існує  30-км зона відчуження.

У ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь сотні тисяч людей, серед яких були і мешканці нашого села.

На заході присвяченому річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Гатненському будинку культури були присутні сільський Голова Броніслав Корицький, депутати та члени виконавчого комітету Гатненської сільської ради, ветерани, ліквідатори та співробітники ГУ ДСНС України у м. Києві.

Присутні вшанували пам'ять ліквідаторів та жертв трагедії хвилиною мовчання та виконали Державний Гімн України.

У своєму виступі Голова Гатненської сільської ради Броніслав Корицький розповів про заходи, які вживає сільрада з метою надання соціальної та матеріальної підтримки учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Велика шана тим, хто своєю працею приборкував реактор, хто будував саркофаг, хто докладав зусиль, аби не було постійних викидів радіації. Наша громада, має пам’ятати всіх своїх чорнобильців і шанувати своїх героїв завжди, — наголосив Голова Б. Корицький.

Так згідно рішення Гатненської сільської ради №3/5 від 29 березня 2019 року «Про виконання заходів Програми вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на 2016-2020 роки», виконавчий комітет Гатненської сільської ради,  вирішив: « надати грошову допомогу учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та вдовам учасників ліквідації аварії  по 1000,00 грн. кожному» В той же день,  гроші були особисто передані всім присутнім на заході  з нагоди річниці аварії на ЧАЕС, постраждалим від Чорнобильської трагедії.

Директор Гатнеського будинку культури, Зураб Сісоян в своїй промові також вшанував присутніх в залі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Церемонія з нагоди вшанування пам’яті «чорнобильців» завершилася виступом юних артистів місцевого закладу культури.

Всім присутнім особливо припав до вподоби виступ дитячого ансамблю народної пiснi "Украiнський вiзерунок", під керівництвом Лiждвой Мари Валерiiвни.

Вічна пам'ять героям, які пожертвували собою, заради життя інших. Низький уклін «Ліквідаторам», перед якими ми в невиплатному боргу.