Жінки за ненасильницьку толерантну поведінку у суспільстві

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей та жінок. В ці дні міжнародна спільнота, громади, згуртовуються навколо вирішення актуальних проблем і важливих питань щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

Стартом для цієї щорічної кампанія став Міжнародний День боротьби з насильством щодо жінок, який був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році і присвячений сестрам Мірабаль, жорстоко вбитих під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році. Ця подія об’єднала навколо себе активістів, лідерів думок та політиків, що закликають припинити насильство над жінками та дівчатами. Акція триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Шістнадцяти денний період кампанії охоплює наступні важливі для демократичної спільноти дати:

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

5 грудня – Міжнародний день волонтера ;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, коли 14 жінок – студенток були розстріляні злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

Тема цьогорічної кампанії – «Розфарбуй світ у помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Ця тема має на меті активізацію зусиль громадянського суспільства в боротьбі із сексуальним насильством щодо жінок.

В ці дні люди, яким не байдужі проблеми насильства  одягають одяг або аксесуари помаранчевого кольору, аби висловити свою солідарність із рухом в ім’я майбутнього, що вільне від насильства стосовно жінок і дівчат. Водночас у багатьох містах, адміністративні та житлові будівлі, приміщення різних форм власності підсвічують помаранчевим кольором.

У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства», міністр соціальної політики Марина Лазебна провела прес-брифінг «Протидія та запобігання домашньому насильству в Україні: реалії та виклики сьогодення». У своєму виступі пані Марина підкреслила, що байдужість суспільства до проблеми домашнього насильства виявляється ще гіршою за саме насильство.

«В умовах пандемії ми забезпечили безперебійну роботу спеціалізованих служб підтримки, зокрема мобільних бригад соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та притулків для постраждалих від домашнього насильства», – сказала Марина Лазебна.

У заході, що проходив в інформаційному агентстві Укрінформ, взяли також участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики, представники Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, представник Ради Європи, представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Голова Правління ГС ,,А21 Україна” та представник Фонду ООН у галузі Народонаселення в Україні.

За словами очільниці Міністрва соціальної політики, серед першочергових завдань п’ятирічної комплексної Державної програми запобігання та протидії домашньому насильству, над якою завершує роботу Мінсоцполітики, є формування у суспільстві нульової толерантності до насильства, захист та якісні спеціалізовані послуги для постраждалих осіб, притягнення до відповідальності кривдників, забезпечення сталості місцевих механізмів запобігання та протидії домашньому насильству.

Далі буде про :

• Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства;
  • Поради психолога у випадках насильства.