РОБОТА ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ СЕЛА

Уповноважена особа виконавчого комітету Гатненської сільської ради у справах дітей Ніна Максимівна Іващенко вже понад 15 років працює з дітьми, що залишились без батьківської опіки, відвідує сім'ї, в яких під опікою або піклуванням виховуються неповнолітні.

«Сільська рада Гатного ніколи не стояла осторонь проблем дітей, які залишилися без сім’ї, батьківського тепла та опіки. Спільними зусиллями ми намагаємося виявляти родини, де діти потребують сторонньої допомоги. Особливо це стосується дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов'язків. Адже часом наша байдужість по відношенню до таких неповнолітніх може призвести до страшних і незворотних наслідків», - говорить Ніна Іващенко.

Задля попередження негативних проявів та з метою налагодження більш тісних контактів із сім'ями, що потрапили у складні життєві обставини, соціальною службою села проводяться профілактичні бесіди з батьками щодо належного виконання ними батьківських обов'язків. Впродовж цього року опікунською радою у справах дітей складено 10 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей, які перебувають у зоні ризику, з метою захисту особистих, майнових та житлових прав дитини складено низку актів у тому числі, пов’язаних з відчуженням житла.

«За час моєї роботи в селі чимало дітей перебувало на опікунському обліку. Більшість з них вже виросли й стали самостійними. Зараз у Гатному під опікою (до 14 років) перебуває одна дитина, під піклуванням (з 14 до 18 років) - двоє.

Серед мешканців села є дві родини, які нещодавно всиновили діток - прийняли в свою родину двох дівчат 12 та 8 рочків та ще одна сім’я нашого села пригорнула до себе маленького хлопчика 2 рочків»,- зауважила Ніна Максимівна.

Варто зауважити, що для своєчасного виявлення та обліку дітей із сімей, які неспроможні виконувати виховні функції та потребують соціального захисту, важлива тісна взаємодія соціальної служби з освітянськими та медичними закладами села. Як підкреслила голова опікунської ради: «Бажано розширити штат працівників, які проводили б соціальну роботу з родинами, дітьми та молоддю. Адже в селі досить актуальною є проблема, коли діти залишаються довгий час без відповідного нагляду батьків. Також хотілось додати, що з нашого села одна малолітня дитина перебуває в спеціалізованому будинку дитини і чекає на нову родину».

 

До речі, хочемо нагадати батькам, що ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). А злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років (стаття 166 Кримінального кодексу України).

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *