У Гатному відкрили меморіал героям Небесної Сотні та воїнам АТО

19 січня 2019року у Гатному відкрили меморіальний комплекс героям "Небесної Сотні" та загиблим і померлим воїнам учасникаим антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Він зроблений із металу та каменю та заввишки понад два з половиною метри. Монумент розмістили біля пам'ятника Захисникам Вітчизни 20 століття.

На церемонії відкриття були присутні учасники АТО, сім’ї героїв Небесної сотні, волонтери, представники влади та жителі села.

Синьо-жовтий стяг над меморіалом символічно підійняла внучка загиблого місцевого мешканця, героя Небесної Сотні,  Віктора Швеця.

Зa aктивну волонтерську діяльність, свідому громaдську позицію тa пaтріотизм було вручено почесні грамоти.

Ідея встановлення пам’ятного обеліску на честь Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників антитерористичної операції та втілення її в життя належить Благодійному фонду пам’яті Небесної Сотні за підтримки та фінансування Гатненської сілької ради.

Зі словами вдячності до присутніх звернувся сільський голова Броніслав Броніславович Корицький: «Герої Небесної сотні та учасники антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях – це звичайні люди різного віку, професій, національностей, які віддали найцінніше – своє життя, заради того, щоб ми почали змінювати своє майбутнє, а наші діти та внуки отримали змогу жити у вільній країні. Високу ціну ми заплатили за право бути незалежними і, на жаль, до цих пір платимо. Потрібно не лише пам’ятати про загиблих на Майдані та в зоні АТО/ОСС і ставити їм пам’ятники, а головне – жити і будувати нашу державу так, щоб ці жертви не були марними, щоб не було соромно та боляче тим, хто залишився живим. Маємо бути гідними своїх героїв. Герої не вмирають!»

Настоятель храму Покрови Божої Матері, ієрей Назарій, освятив пам’ятний обеліск.     Пронизані шаною, повагою, душевністю і скорботою, художні номери у виконанні колективів Гатненського будинку культури та талановитих дітей не залишили байдужими присутніх.

На завершення заходу присутні вшанувати пам'ять загиблих на Майдані та на Сході України, запаливши свічки та поклавши квіти.

Ми завжди будемо пам’ятати наших земляків і берегти світлу пам’ ять про них.

Тепер кожний перехожий щодня, проходячи біля цього комплексу, буде знати і згадувати у своїх молитвах Героїв, завдяки яким ми маємо мирне небо над нашим оселями!