БРОНІСЛАВ КОРИЦЬКИЙ: "ТУРБУЄМОСЯ ПРО ГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК СЕЛА"

Цього року  Гатненська сільська рада має  значне перевиконання планових показників  надходжень до місцевого бюджету, що  дозволяє направити додаткові кошти на розвиток інфраструктури села. Про вже реалізовані проекти та плани на майбутнє у  розмові з Гатненським сільським головою Броніславом Корицьким.

- Броніславе Броніславовичу, зміни, що відбуваються в селі помітні кожному. Які саме проекти були визначені як стратегічні? На які саме проблеми звернули увагу в першу чергу?
- У 2016 році зроблено великий об'єм робіт. Не секрет, що у селі в останні роки значно збільшилась кількість автомобілів, тому потребують якісного ремонту дороги, є необхідність обладнання тротуарів. Адже це безпека наших громадян. Тому вже цього року капітально відремонтовано вулиці Добрий шлях і Добрий дуб, вздовж яких частково збудовані тротуари. Це дороги з дуже  інтенсивним рухом транспорту, які поєднують стару і нову частини села. Й пішоходів там багато, адже на сільському ставку постійно є відпочивальники, серед яких багато дітей. До настання холодів також маємо намір облаштувати тротуари ще на вулицях Жулянській та Київській.

Донедавна великою проблемою в селі була відсутність вуличного освітлення. Зараз ми впритул підійшли до  її вирішення. Розроблено проектно-технічну документацію й розпочато відповідні роботи. Вже мають вуличне освітлення Жулянська та Київська. Встановлюємо лише світлодіодні лампи, які споживають менше електроенергії й довговічніші. Роботи у цьому напрямку продовжуватимемо й надалі.
- А як щодо розбудови соціальних об'єктів села?
- Цього року із сільського бюджету було направлено 800 тисяч гривень для заміни вікон на металопластикові у Гатненській школі.  Депутати, члени виконкому контролювали, щоб роботи були виконані вчасно і якісно. А поки "чепурили" ЗОШ, 50 школяриків за кошти місцевого бюджету відпочивали у Херсонській області, на Арабатській стрілці, у таборі відпочинку "Орлятко".
На стадії завершення  капітальний ремонт сільського клубу. Сподіваюся, що до 1 листопада оновлений заклад відкриє свої двері. Крім того, за кошти сільського бюджету нині тривають ремонтні роботи в  сільській амбулаторії, де замінюється система опалення, оновлюються стіни, які постраждали від грибка, підлога, стеля.
Тож, докладаємо максимум зусиль, щоб село розвивалося гармонійно, людям жилося комфортніше.
- Нещодавно, 18 вересня, відбулася сесія сільської ради, на якій розглядалося ряд важливих питань, зокрема, про зміни до бюджету та земельні. Розкажіть про ухвалені рішення детальніше.
- Насамперед зазначу, що сесія пройшла конструктивно. Всі винесені на розгляд питання були ретельно розглянуті на профільних комісіях і депутатам були запропоновані узгоджені проекти рішень.
Зміни до бюджету пов'язані з перерозподілом коштів, адже йде перевиконання планових надходжень, тому ми маємо змогу збільшувати витрати на розвиток інфраструктури села.
Всі земельні питання також обговорювалися на земельній комісії. Більшість із них стосуються приватизації земельних ділянок, наданих в певних випадках ще в радянські часи. Земель, які ми могли б надати під індивідуальну забудову, у нас зараз нема. Бо в цьому питанні сільська рада повністю залежна від Інституту землеробства Академії аграрних наук. А останні років 15 інститут не відмовлявся від своїх земель на користь сільської ради.
- Броніславе Броніславовичу, вважається, що місцева влада працює добре, якщо на її території створюються нові робочі місця, розвивається інфраструктура, є де зайнятися спортом, відпочити різним верствам населення. Що у цьому плані зроблено в Гатному?
- З цим важко не погодитися. Й виконком, і депутатський корпус приділяють цим питанням належну увагу. Щодо розвитку інфраструктури, то я вже дещо розповів. Зазначу лише, що у нас створюються умови, котрі сприяють гармонійному і всебічному розвитку громади.
Тепер про робочі місця. У цьому році в Гатному відбулося відкриття "Мегамаркету" - це 500 робочих місць. Важливо, що керівництво торговельного закладу, за домовленістю з сільською радою, при прийомі на роботу надає перевагу саме гатненцям.
Днями поблизу Одеської траси розпочав роботу сільськогосподарський ринок, де жителі села зможуть реалізувати залишки сільгосппродукції, розсаду, саджанці і таке інше.
І це лише два приклади, а їх можна навести значно більше. Місцева влада максимально сприяє  розвитку бізнесу в селі.
Не забуваємо ми і про дозвілля гатненців. Лише цього року для найменших жителів села у нас збудовано чотири дитячі майданчики. Розвивається спорт, особливо футбол. У селі працює спортивний інструктор. Діють три футбольні команди. Нещодавно наші юні футболісти (учні 4 класу), перемігши у фінальному матчі маститу команду "Чайка", здобули Кубок Петропавлівської Борщагівки. Гарні показники має і доросла команда.
Облаштовано зону відпочинку на місцевому озері Доброго Дуба, там з'явилися три  альтанки, дитячий та спортивний майданчики. Також жителі села створили спілку рибалок, щороку запускають рибу й мають можливість порибалити, гарно відпочити на свіжому повітрі. Визначилися і з кандидатурою нового художнього керівника і, сподіваюся, у оновленому клубі завирує творче життя.
Не забуваємо й про духовність. Цього року за сприяння місцевої влади були проведені ремонтні роботи у Покровському храмі.
- В Україні розпочато процес децентралізації. Чи відчула громада позитивні зміни?
- У цьому запитанні ключове слово "розпочато", адже поки що не відбулося об'єднання громад, а тому податкова база не змінилася. Передбачається, що у Києво-Святошинському районі буде створено шість громад. Обласне керівництво запропонувало нам приєднатися до Вишневого. Але, на мою думку, для нашого села таке об'єднання недоцільне. Є інша пропозиція - створити єдину територіальну громаду, в яку увійдуть Гатне, Крюківщина, Тарасівка, Нове, Віта-Поштова та Юрівка. Зараз ведуться перемовини з цього питання.
- Нині у Києво-Святошинському районі закрито полігон твердих побутових відходів. Куди сміття вивозите?
- Ця робота у нас налагоджена непогано. Жителі села купують у комунального підприємства мішки з логотипом КП. Згідно з графіком комунальники вивозять сміття на полігон, що у Васильківському районі. У селі з цим проблем нема. А ось керівництво садових товариств не завжди укладає договори на вивіз відходів. Й всім, мабуть, зрозуміло, де опиняється те сміття: в лісосмугах, на узбіччях доріг. Ми проводимо відповідну роботу й маю надію, що угоди будуть укладені.
- Броніславе Броніславовичу, ми зустрілись напередодні храмового свята села. Щоб Ви хотіли побажати односельцям?
- Насамперед чистоти - в душах і в помислах, на подвір'ях і біля них, адже від цього залежить гармонія розвитку як особистості, так і села в цілому. Крім того, бажаю односельцям у такі непрості часи здоров'я і наснаги, оптимізму і віри у кращий завтрашній день, а ще терпіння. Впевнений, що разом ми здолаємо всі труднощі сьогодення.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *