Україні вічно бути! Про Україну всім почути! (слова з Заповіту Крутів).

Сьогодні річниця бою під Крутами.  Подія, яка завжди болітиме і в сучасному й майбутньому. Про подвиг молоді під Крутами завжди пам'ятають українці. Це одна з тих героїчних сторінок історії, що підтримує нас у боротьбі за незалежність, що веде вперед, аби всі наші зусилля заради української свободи не були даремні.

«Вони стали грудьми за свою батьківщину і мали щастя полягти головами в цій святій боротьбі. Велике щастя згинути так, в боротьбі, а не дезертирами, не нейтральними, не замішаними в юрбі страхополохами, що безплатними пасажирами силкуються прослизнути в нове царство української свободи. Велике щастя окупити своєю кров'ю забезпечення цієї свободи!

Їх слава і вдячна пам'ять про них житиме з нашою свободою разом, серед народу нашого однині і довіку!» (З промови Михайла Грушевського біля Центральної Ради під час похорону крутянців)

Як сніги покривають землю,
Як нам білим встелять путь,
Спом'янемо тую славу,
Що осталась нам з-під Крут.

Не шукайте Термопілів,
Тільки Крути спогадай,