"Герої не вмирають!" Реквієм присвячений Героям "Небесної Сотні"

На знак вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні, 22 лютого, у Гатнянській ЗОШ відбувся захід-реквієм. Серед присутніх – учасники АТО, члени сімей загиблих військовослужбовців, заступник голови Гатненської сільської ради Вітенко С.М., депутат Києво-Святошинської райради Паламарчук О. І., адміністрація школи.

Під керівництвом вчительки української мови та літератури Опошняя Н.М., учні 11 класу підготували змістовний тематичний виступ. Розпочався захід з сценізованого дійства: на екрані слайд - летять в небі журавлі, діти виходять на сцену із свічечками в руках, ведучий хвилюючим голосом читає « … ще мить і полетіли в небо журавлі, що віддали життя своїй землі. Боролися за нас не задля слави і раптом ангелами стали». Наступний голос промовляє: «герої такі не вмирають, вони будуть вічно живі, героїв завжди пам'ятають на небі й на рідній землі!»

Вже з перших хвилин виступу, учні змусили затамувати подих глядачів  Варто відзначити, що організатор дійства - класний керівник випускного класу  Наталя Михайлівна постарався на славу, підготувавши такий цікавий патріотичний сценарій. Музичним оформленням та звуковим супроводом заходу займалась педагог-організатор  Юлія Анатоліївна Павлівська. Яка крім організаційних обов’язків, проспівала кілька пісень, виконання яких було по-справжньому неперевершеним та гідно оціненим слухачами.

Хотілось би також відзначити майстерність учнів 11 класу Кравченко Катерину та Лупачова Павла. Віршові промови яких пробудили в душах бурні хвилювання слухачів, які боляче переживають доленосні події в Україні

О, Боже наш, ти вас спаси!

Врятуй нам неньку Україну,

І не зроби з неї руїну.

Ми миру хочемо, добра,

Щоб Україна вільною була.

Всевишній, нам допоможи і Батьківщину збережи!

Відзначаючи п'яту річницю розстрілів на Майдані з особливою почестю учні згадували мешканця нашого села Віктора Миколайовича Швеця, учасника у Євромайдану,  Героя України, який  загинув від кулі снайпера. Всі присутні в залі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Після спільного виконання Гімну України, до присутніх в залі звернувся заступник сільського Голови Вітенко Сергій Миколайович.

Він привітав всіх і закликав ніколи не забувати Героїв Небесної Сотні і воїнів загиблих під час АТО. Сергій Миколайович подякував адміністрацію школи за організацію проведеного заходу.

«Зараз йде війна, тому дуже важливо допомагати тим, хто боронить кордони на сході України від збройної агресії з боку Росії», зауважив він.

Від спілки учасників АТО, була представлена до нагороди волонтер – організатор "Кухарської групи Весна", мешканка села Гатне, Галина Весна. Жінки з цієї групи, щотижня передають не передову сушені набори (сухі супи, червоні та зелені борщі, розсольники, вітамінні набори альпіністів) на замовлення патріотів, що боронять нашу країну на сході.

Присутнім на заході учасникам АТО школярі подарували  квіти. Схиливши голови, під мелодію траурної народної пісні «Пливе кача» вшанували пам'ять військовослужбовців односельців : Тищенко Володимира Федоровича та Корота Евгена Миколайовича, які загинули, захищаючи територіальну цілісність нашої держави. На знак шани та вдячності батькам  Тищенка В.Ф. – учні піднесли великий букет троянд.

Від імені учасників АТО, слово взяв Свистунов Віктор Олексійович, який був поранений і деякий час перебував у ворога в полоні. Віктор Олексійович в деталях розказав присутнім як змінився Донбас за часи окупації і що зараз відбувається на сході України.

Зразу після завершення заходу, заступник голови Гатненської сільської  ради Вітенко С.М. разом з учасниками АТО, відправилися на цвинтар аби поклали квіти на могили загиблих Героїв односельців, що загинули за Україну.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ!