ПРОЦЕС ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД — РОЗПОЧАТО!

ГАТНЕНСЬКА ОТГ: переваги добровільно об’єднаних територіальних громад

Для чого ми об’єднуємось? Для гідного рівня життя!

Об’єднання територій громад (ОПГ) – є реальним кроком до територіального розвитку. Саме об’єднана громада з достатньою економічною активністю на власній території, спроможна забезпечити гідний рівень життя мешканцям. На рівні новоствореної громади будуть вирішуватися питання місцевого економічного розвитку, соціальної сфери, благоустрою та розвитку територій, створення нової інфраструктури.

Треба усвідомити, що час не стоїть на місці і громади, які  не об’єднаються, втрачають шанс отримати нові повноваження та суттєві ресурси для свого розвитку.

Набуття нових прав громадою

Щодо передачі повноважень при децентралізації,  Голова Гатненської сільської ради, Броніслав Корицький в своїй доповіді на обговоренні можливого добровільного об'єднання територіальних громад сіл Гатне, Віта-Поштова та Юрівка, зазначив наступне:

При створенні ОТГ, органу місцевого самоврядування передаються повноваження, які по праву їм належать, а саме:

1. Самоврядні повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування»;
  2. Повноваження делеговані державою - це утримання закладів освіти, охорони здоров'я, культури, спорту, соціального захисту та соціального забезпечення тощо;
  3. Отримавши новий статус, жителі об'єднаної територіальної громади обирають голову громади і спільну раду ОТГ, де будуть представлені депутати від усіх сіл. Посадовою особою замість сільського голови в кожному селі, що не стало центром громади, буде староста, який також буде членом виконавчого комітету ради об'єднаної територіальної громади;
  4. Рада ОТГ матиме власні виконавчі органи (юридичний, економічний, інноваційно інвестиційний відділи) і зможе ефективніше залучати ресурси для свого розвитку;
  5. Громада отримує статус і повноваження міста обласного значення, що передбачає прямі міжбюджетні відносини;
  6. В межах території будуть розподілятись та видаватись субсидії, соціальна допомога, видача та зміна паспортів тощо.
  7. Делегування органам місцевого самоврядування розширених повноважень у сфері контролю за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю, а також накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Додаткові можливості:

• самостійне визначення можливостей забудови в межах ОТГ, надання дозвільних документів, прийняття в експлуатацію будинків та інших об'єктів;
  • громади можуть створювати муніципальну міліцію;
  • самостійне визначення потреб та можливостей розвитку місцевої інфраструктури, надання послуг ЖКГ. утримання вулиць і доріг, освітлення та благоустрою;
  • ради ОГГ мають право здійснювати місцеві запозичення до бюджетів ОТГ - як місцеві, так і внутрішні, в том числі шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій;
  • розпорядження землями за межами населених пунктів.

Про переваги ОТГ – мовою цифр

Щоб проаналізувати стан формування об’єднаних територіальних громад, доцільно навести показники  потенційного адміністративного центру ГАТНЕНСЬКА ОТГ (Гатне + Віто-Поштова + Юрівка):

• Чисельність населення становитимуть (станом на 1 січня 2019 р.): 8859 чол., у тому числі дітей: 1710 чол. Серед яких: дошкільного віку 553 та шкільного віку 1157 дітей.
  • Площа території спроможної територіальної громади: 2097,2 га.
  • Обсяг доходів (розрахунковий) спроможної територіальної громади : 65 087 800 гривень.

( з доповіді Голови Гатненської сільської ради, Броніслава Корицького)

Порівнявши загальний обсяг бюджетів сільських рад, які за Перспективним планом мають увійти в об’єднану територіальну громаду, можна зауважити, що «фінансовий ресурс до об'єднання громад у с. Віта-Поштова та Юріївка становить 2380,9 грн. на особу, а у с. Гатне становить 6268,8 грн. на особу. При об'єднанні на одну особу буде припадати 7 347,0 грн. на одну особу, що більше середнього показника по Україні».

Об’єднатися – щоб стати успішними

Отже, правових перешкод для об’єднання Гатненської та Віта - Почтової сільських рад  і створення спроможної до розвитку громади, немає. Докази і стимули - більш, ніж переконливі. Сьогодні зволікати з прийняттям рішення вже не вигідно як із фінансової точки зору, так і на думку активних мешканців громад. Олексій Загорський та Микола Лобас в своїх виступах під час слухання по ОТГ, обґрунтували та підтримали думку, щодо доцільності об'єднання  територіальної громади села Гатне Києво-Святошинського району Київської області з територіальною громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка Києво-Святошинського району Київської області в об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в с. Гатне .

Наразі вже не стоїть питання чи варто об’єднуватись, чи ні, зараз головне – встигнути пройти всі законодавчі процедури створення ОТГ і нарешті об’єднатися, щоб стати успішними, задоволеними власним добробутом, комфортним та змістовним життям.