Громади Гатного та Віта-Почтової чекають на об’єднання

Гатненська громада пройшла черговий етап на шляху до створення ОТГ та з надією очікує на позитивний висновок від Київської ОДА. На громадському слуханні гатненці одноголосно проголосували “за” об'єднання територіальних громад сіл Гатне, Віта-Поштова та Юрівка Києво-Святошинського району в Гатненську ОТГ.

Процедура добровільного об'єднання за участі Гатненської та Віта-Поштової сільських рад у Гатненську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в с. Гатне підходить до фінішу - 4 травня у приміщенні Гатненського клубу успішно пройшов другий етап громадських слухань щодо створення Гатненської ОТГ.

Перед початком проведена реєстрація

Реєстрація учасників громадського слухання розпочалася за годину до відкриття зборів, які були призначені на 10 годину. У відповідності до вимог регламенту перед початком обговорення присутні мали змогу зареєструватися у Листі реєстрації учасників громадського слухання, що є невід'ємним додатком до Протоколу громадського слухання. Загальна кількість учасників громадського слухання склала 38 осіб.

Гатненський сільський голова Броніслав Корицький розповів, що активний процес об'єднання з Віта-Поштовою та Юрівкою почався на початку цього року, згідно чинній процедурі об'єднання за законодавчо визнаними послідовними етапами. 

Чергові кроки на шляху до створення ОТГ:

  • 02 січня 2019 року розпорядженням № 1 Гатненської сільської ради було винесено пропозицію щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад села Гатне Києво-Святошинського району Київської області Гатненської сільської ради з територіальною громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка Києво-Святошинського району Київської області Віто-Поштової сільської ради у Гатненську сільську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в с. Гатне та її громадське обговорення.
  • 02 лютого 2019 року в приміщенні сільського клубу Гатненської сільської ради за участю 75 осіб відбулося громадське обговорення щодо об'єднання вищезазначених сіл, за результатами якого одноголосно було ухвалено рішення про створення Гатненської ОТГ.
  • 5 лютого 2019 року на тридцять сьомій сесії VII скликання депутатами Гатненської сільської ради одноголосно було ухвалено рішення «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи».
  • 6 лютого 2019 року лист про ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад з додатками було направлено Віто-Поштовому сільському голові Шульгану Д.Ю.
  • 28 березня 2019 року, після проведення обговорення з громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка, на сорок сьомій сесії Віто-Поштової сільської ради VII скликання було ухвалено рішення № 47-18 «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представників до складу спільної робочої групи».
  • 9 квітня 2019 року Розпорядженням № 14 було створено спільну робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, до якої увійшли Гатненський сільський голова Корицький Б.Б. та Віто-Поштовий сільський голова Шульган Д.Ю.
  • 10 квітня 2019 року заступник Гатненського сільського голови Вітенко С.М. особисто зареєстрував в канцелярії Київської ОДА лист-інформування щодо створення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо об'єднання територіальних громад села Гатне з територіальною громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка Києво-Святошинського району Київської області у Гатненську сільську ОТГ з адміністративним центром в с. Гатне.

Підтримка громади директором Київського центру розвитку місцевого самоврядування

Директор Київського ЦРМС, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" Олег Любімов, наголосив, що саме децентралізація допомагає селам активно розвиватися: «Я маю певний досвід роботи в органах місцевого самоврядування і знаю, яка зараз ситуація не тільки в Київській області. Об’єднані громади розвиваються набагато краще і швидшими темпами, ніж то було десять років назад». Пан Олег навів приклади вдалого створення невеликих ОТГ на зразок майбутньої Гатненської. «За короткий час позитивно міняється свідомість громади, не все робиться зразу але створення ОТГ дає суттєвий поштовх до розвитку», - сказав директор центру. До експерта із зали надходило чимало уточнюючих запитань, на які директор Олег Любімов дав вичерпні відповіді.

Також доповідач зазначив: «Нині у Київській області вже створено 16 об'єднаних територіальних громад, а до того як був створений європейський центр розвитку місцевого самоврядування (2017 р.) було тільки 2 ОТГ. Крім того, ще 5 громад вже йдуть на вибори 30 червня, вони пройшли весь шлях по добровільному створенню ОТГ, а ще 15, разом з Гатненською громадою, проходять процес об'єднання та очікують на отримання позитивного висновку і призначення дати виборів ЦВК».

Результати голосування

Підсумовуючи результати громадського слухання Гатненський сільський голова Броніслав Корицький сказав: «Перед нами стоїть лише одне питання - чи підтримуєте ви проекти рішень щодо створення об'єднаної територіальної громади за участі села Гатне з територіальною громадою сіл Віта-Поштова та Юрівка у Гатненську сільську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в с. Гатне? Прошу проголосувати». Всі жителі Гатного, що були присутні в залі, одноголосно проголосували за створення ОТГ.

Шляхом голосування громада також обрала голову, секретаря зборів та склад лічильної комісії. Ними відповідно стали: Голова Гатненської сільської ради Корицький Броніслав Броніславович, секретар - заступник голови Гатненської сільської ради, Вітенко Сергій Миколайович, членами лічильної комісії були обрані: Сідякіна Лариса Миколаївна, Загорський Олексій Леонідович та Маховка Віталій Віталійович.

Наостанок хочеться навести слова Олега Любімова, які були сказанні ним у ході  розмови, які найбільше вразили та запам’яталися  : «Якщо ви створите ОТГ, то керуватимете своїм життям самостійно, якщо ви не створите свою ОТГ, то вашим життям керуватимуть інші».

 

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *