ЦВК офіційно оголосила результати 1-го туру президентських виборів

На засіданні 7 квітня, Центральна виборча комісія офіційно встановила результати виборів Президента України та підписала остаточний протокол про підсумки голосування на виборах. Оскільки за результатами підрахунків жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів, ЦВК оголосила проведення другого туру голосування 21 квітня.

Вибори президента України відбулися 31 березня. Явка склала близько 62,8%. За Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за чинного главу держави Петра Порошенка – 15,95% виборців, за Юлію Тимошенко – 13,40%, за Юрія Бойка – 11,67%, за Анатолія Гриценка – 6,91%, за Ігоря Смешка – 6,04%, за Олега Ляшка – 5,48%, за Олександра Вілкула – 4,15%, за Руслана Кошулинського – 1,62%. Решта кандидатів набрали менше 1%. Перший тур виборів пройшов без системних порушень, заявила Центральна виборча комісія. За висновками міжнародних спостерігачів - вибори в Україні були вільними і конкурентними. Процес голосування був добре організований, спокійний, прозорий та впорядкований.

За  підрахунками голосів на виборчих дільницях в селі Гатному (ДВК №320597 і ДВК №320598) лідерами перегонів стали:

  1. Володимир Зеленський - 30,49%
  2. Петро Порошенко – 23,83%
  3. Юлія Тимошенко- 17,55%
  4. Анатолій Гриценко – 8,54%
  5. Ігор Смешко – 8,08%
  6. Юрій Бойко – 3,48%
  7. Олег Ляшко – 2,51%

Голова ДВК №320597 Анастасія Яшкіна розповіла, що голосування в Гатному пройшли без будь-яких системних порушень, «в день виборів на дільниці все відбувалося в рамках Закону». Щоправда були усні скарги щодо не включення до списку виборців. «Згідно Закону України про вибори Президента, в день виборів ніяких скарг щодо включення до списку не приймають, ми роз'яснювали, що потрібно звернутися до Державного реєстру виборців»,- зауважила А. Яшкіна. Зараз у всіх є час, щоб перевірити своє включення до Державного реєстру та знайти себе у списках виборців на 2-й тур.

«В день голосування виборець, який помилково зробив позначку не за того кандидата, має право одноразово звернутися до члена комісії, який видав йому бюлетень, написати заяву на заміну та видачу йому нового бюлетеню, але тільки один раз. Також, люди які мають фізичні вади зору, або ще якісь складнощі, мають право попросити когось із інших виборців, які перебувають на дільниці про допомогу, окрім членів комісії, довірених осіб кандидатів у президенти, спостерігачів. Тобто будь-якого іншого виборця на дільниці», - розповіла Анастасія Яшкіна.

 

Таким чином, до другого туру, який відбудеться 21 квітня, проходять Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко. Інавгурація президента має відбутися не пізніше 3 червня. За даними Державного реєстру виборців, в Україні мають право голосувати близько 30 мільйонів виборців. Сподіваємось, що в нашому селі явка виборців у 2-му турі виборів буде більшою.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *