Віта-Поштова проголосувала за створення Гатненської ОТГ

23 березня в клубі села Віта-Поштова відбулися громадські слухання щодо можливого добровільного об'єднання територіальних громад Гатного, Віти-Поштової та Юрівки у Гатненську сільську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром у с. Гатне.

До початку громадського обговорення була проведена реєстрація учасників. Загалом на зібранні були присутні 53 особи, серед них депутат Києво-Святошинської районної ради Євген Спіров, заступник Гатненського сільського голови Сергій Вітенко, керівники місцевих організацій, представники ЗМІ, мешканці Віти-Поштової, Юрівки та Гатного. Обговорення тривали понад півтори години, нагальні питання вирішувалися переважно у формі конструктивного діалогу.

Обговорення перспектив майбутньої ОТГ

Віто-Поштовий сільський голова Дмитро Шульган у своїй промові навів аналітичні дані щодо платоспроможності майбутньої ОТГ. Він зазначив, що нині зареєстровано по Гатненській сільській раді 4200 осіб, а по Віто-Поштовій - 4000 громадян. Тож у разі створення ОТГ загальна кількість мешканців становитиме 8200 чоловік.

Відносно адміністративно-територіального розташування - загальна площа майбутньої ОТГ може скласти 36,68 кв. км. (Гатненська сільрада - 11,93 кв. км, Віто-Поштова сільрада - 24,75 кв. км.) Щодо бюджету, то у Віті-Поштовій надходження до місцевої казни у 2018 році становили 9 млн. 800 тис. грн., в районний бюджет надійшло ПДФО від працюючих в селах ради ще 3 млн. 800 тис. Відповідно по Гатненській сільраді надходження до сільського бюджету сягнули 45 млн. 200 тис. грн., крім того, на 7 млн. 200 тис. грн. гатненці (за рахунок ПДФО) поповнили районний бюджет.

Таким чином, розмір власних доходів майбутньої ОТГ може складати більше 66 млн. грн. "Використовуючи наведені дані можемо розрахувати розмір доходів на одного мешканця новоутвореної ОТГ. Він складатиме 8048 грн. Й це буде другий показник в області. Більше лише у Студеніківської ОТГ- 8846 грн.", - наголосив Дмитро Шульган.

Крім названих доходів, при створенні об'єднаної територіальної громади, держава компенсує витрати на утримання навчальних закладів. На території майбутньої ОТГ розміщено дві школи, тому можлива субвенція у розмірі 16 млн. 600 тис. грн. на заклади освіти. Також надаватиметься субвенція на медицину, згідно розрахунків та методичних рекомендацій, така державна допомога становитиме 5 млн. 200 тис. грн. Ці кошти направляються виключно на утримання медичних закладів. Не варто виключати й базову дотацію, яка становитиме 1 млн. 500 тис. грн. Тож загальна сума субвенцій, на які може розраховувати об'єднана територіальна громада, - 23 млн. 300 тис. грн. За- галом бюджет майбутньої ОТГ може зрости до 89 млн. грн.

План подальших дій на шляху створення Гатненської ОТГ

У своєму виступі Віто-Поштовий сільський голова Дмитро Шульган окреслив сценарій подальших дій: "Зараз ми з вами ухвалюємо рішення з огляду на гатненську ініціативу щодо створення Гатненської ОТГ, формуємо робочу групу, далі виносимо це питання на сесію сільради, все обговорюємо і готуємо необхідні документи для подачі в ОДА. Таким чином ми матимемо можливість бути включеними в Перспективний план Київської області і вже тоді готуватися до майбутніх виборів".

Громадські слухання у Віті-Поштовій проводились на засадах гласності, відкритості та свободи висловлювань. Усі охочі висловили своє бачення щодо перспективи створення ОТГ, внесли зауваження та пропозиції.

Із  44 учасників громадських слухань 42 особи підтримали пропозицію Гатненської  сільської ради, у той же час два учасники зібрання   проголосували   за         об'єднання  з селом Тарасівка. Отже, процес добровільного об'єднання територіальних громад села Гатного, Віти-Поштової та Юрівки у Гатненську сільську ОТГ з адміністративним центром у селі Гатне успішно розпочато.

Віто-Поштовий сільський голова  Дмитро Шульган так прокоментував цю подію: "Я сподіваюсь, що сьогоднішнє обговорення і ухвалені рішення дадуть новий поштовх для розвитку нашої громади і все ж таки ми прийдемо до бажаного результату – створення ОТГ. Особисто я підтримую цей проект. І вважаю, що він один із найкращих і найперспективніших у Київській області. Оскільки ми маємо порівняно невелику громаду території і густоті населення, проте з дуже хорошим наповненням бюджету і з великим потенціалом щодо збільшення надходжень. Ми знаходимося поряд із Києвом і Одеський напрям вважається одним із недостатньо розвинутих, порівняно з   іншими, тому має найбільшу перспективу щодо розвитку житлової та комерційної за будови та інших об'єктів, які наповнюють бюджет. Крім того, у нас дуже великий потенціал, який ще закладений в ПДФО, оскільки дуже багато кінцевих бенефіціарів бізнесу проживають у нас на території. На сьогодні ми не зацікавлені в цьому податку, оскільки його не отримуємо. Після створення ОТГ ми будемо всіляко сприяти збільшенню надходжень до місцевого бюджету від ПДФО".

28 березня, на черговій сесії  Віто-Поштової сільської ради -  депутати сільської ради підтримали пропозицію сусідів щодо створення Гатненської сільської об'єднаної територіальної громади.