Вибори президента України 2019: результати голосування в Гатному

21 квітня в Україні відбувся другий тур президентських виборів. Шоумену Володимиру Зеленському віддали свої голоси майже втричі більше виборців, аніж чинному президенту Петру Порошенку. За кандидата в президенти України Володимира Зеленського проголосували 73,22% виборців, а за Петра Порошенка - 24,45%

Громадяни України продемонстрували високу активність. Явка у другому турі президентських виборів в Україні склала 62,09%.

Що стосується нашого села, гарантоване право зробити свій відповідальний вибір у другому турі президентських перегонів, гатненці реалізовували на двох виборчих дільницях №320597 і №320598. Так виборців, які взяли участь у голосуванні на дільницях №320597 і №320598, територіального виборчого округу №91, віддали свої голоси за:

Володимира Зеленського: 882/ 612

Петра Порошенка: 545 / 255

бюлетенів визначено недійсними: 38 / 20

Загальна кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці №320597, що була розташована в приміщенні Гатнянської ЗОШ, склала – 887 осіб, а на дільниці №320598, що розмістилась в приміщенні сільради – 1465 осіб. Кількість  виборців, внесених до списку на виборчій дільниці №320597  склала 2275 осіб,  а на дільниці №320598 – 1392 осіб. Тож явка виборців в селі Гатному відповідно названим дільницям склала 64,4% та 63,7%.

Спілкуючись безпосередньо з Головами виборчих дільниць в день виборів, ми дізнались про особливості проведення виборчої  компанії в селі Гатне.

Олена Петюр, розповіла, що в день виборів на дільниці №320597, де вона головувала, вже о восьмій годині ранку перед входом в приміщення школи зібралась черга з 10 чоловік. Найбільше пожвавлення виборців спостерігалось з 12 до 13 години і станом на 14-ту годину (коли тривала наша бесіда), віддали свій голос вже 1100 виборців, а о 20 годині було зафіксовано 1465 виборців, які отримали бюлетені для голосування. «На нашу дільницю під час волевиявлення мешканців Гатного, щодо обрання майбутнього президента  завітали офіційні спостерігачі від Європейської мережі  організації зі спостережень за виборами (ЕNEMO). Приємно відзначити, що вибори на нашій дільниці проходять активно та без будь яких порушень», - сказала Голова дільничної виборчої комісії №320597 Олена Петюн.

Голова дільничної виборчої комісії № №320598, Алла Павличенко, розповіла: «що на початку виборчого процесу, члени нашої виборчої дільниця прийняли рішення заспівати гімн України. До спільно співу приєдналися й присутні на дільниці офіційні спостерігачі за виборами. Виборча дільниця розпочали свою роботу о восьмій годині ранку».

Зі слів Алли Іванівни, ми дізнались, що  гатненці в день виборів  переважно голосували із задоволенням та ганим настроєм, «адже сьогодні свято – Вербна неділя, так зранку на дільниці було менше людей, а от вже після освячення верви, ближче до обіду людей на виборчій дільниці побільшало. Мешканці Гатного усвідомлено і виважено приходять віддати свій голос за майбутнього президента, адже обирається майбутнє нашої країни», - підсумувала розмову Голова дільничної виборчої комісії №320598 Алла Павличенко.

Президент України Петро Порошенко під час заяви після завершення голосування, наголосив, що вибори Глави держави пройшли чесно і відповідають всім демократичним стандартам.

«Вибори пройшли чесно, вибори пройшли прозоро, вибори пройшли у повній відповідності з європейськими стандартами. Здавалося б, ну що тут такого? А я хочу наголосити, що в умовах війни, в умовах російської агресії ми з вами зберегли демократію, зберегли право вибору українців обирати собі владу», - сказав Глава держави.

Зазначимо, що офіційно  остаточні результати президентських виборів - 2019, ЦВК має встановити до 1 травня 2019 року, а інавгурація новообраного президента повинна відбутися до 3 червня.