ПІДТОПЛЕНЬ БУДЕ МЕНШЕ

Проблема підтоплення осель гатненців виникла не сьогодні. Ще у радянські часи Ірпінським міжрайонним управлінням водного господарства були здійснені заходи для поливу сільгоспугідь дослідного господарства "Чабани". Але у перші роки незалежності частину меліоративних земель вивели із сільськогосподарського обігу й передали Гатненській сільській раді для виділення земельних ділянок під забудову. Ці землі були виведені зі складу меліорованих у 1997 та 2001 роках. 

З роками ці ділянки забудувалися. Різноманітні об'єкти з'являлися на колишніх меліоративних землях. А відтак і господарів на цих наділах з'явилося чимало.  
Люди, через своє незнання, знайшовши на своїй ділянці якусь трубу, часто-густо просто заливали її бетоном, тож система водовідведення поступово, без належного догляду,  адже її не було передано на баланс сільської ради, виходила з ладу. До того ж, за висновками Інституту геологічних наук, у Гатному відбувається сезонне коливання дренажних та ґрунтових вод, яке не залежить від погодних умов, хоча, звісно ж, проблема загострюється під час рясних дощів і танення снігу. 
Для захисту території села від підтоплень місцева влада  у різні роки впроваджувала різноманітні заходи. Так, вздовж вулиць Ярослава Мудрого, Володимирської, Ботанічної та Лугової частково було збудовано дренажний колектор, до питання очищення та ізоляції якого представники місцевої влади поверталися вже не раз.  
Та цьогоріч Гатненська сільська рада  ухвалила рішення  про виділяння коштів на облаштування дренажної системи на новоутворених вулицях села, мешканці яких постійно нарікають на підтоплення житла. У 2018-му кошти надавалися вже тричі. 
Як розповів член виконкому Олександр Михайленко, який курує ці роботи, спочатку дренаж облаштували на вулиці Кармелюка, пізніше на Озерній, нині ведуться роботи на вулиці Святопетрівській. Загалом із сільського бюджету витрачено близько 600 тис. грн. на поліпшення умов проживання гатненців. Та ця проблема турбує також мешканців Амбулаторного провулка та вулиці Володимирської, тож у найближчих планах проведення дренажних робіт саме там.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *