Відзначення Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8–9 травня Україна традиційно вшановує Дні пам’яті і примирення та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Громада села Гатного увічнила пам’ять про загиблих воїнів  біля  Меморіалу воїнам-визволителям та  Пам'ятника загиблим воїнам поруч з храмом Покрови Божої Матері.

8 травня гатненці відзначили День пам'яті та примирення.

Цей день є символом героїчного минулого, гордості за тих, хто відстояв свободу нашої Батьківщини. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю мільйонів воїнів і мирних людей, які поклали своє життя заради миру та майбутніх поколінь. Пам’ятаймо, на якій героїчній землі ми живемо, пам’ятаймо про подвиги наших батьків, дідів, прадідів, братів і сестер.

8 травня громада села Гатного увічнила пам’ять про загиблих воїнів  біля  Меморіалу воїнам визволителям.

З військовими почестями і за православним обрядом відбулося перепоховання останків воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. У пам'ять про полеглих захисників Вітчизни було відслужено урочистий молебень. Воїнів вшанували хвилиною мовчання. Після перепоховання на честь загиблих воїнів пролунав військовий салют.

Правду кажуть: війна не закінчується, поки не похований останній загиблий на ній солдат, тому важливо щоб кожен загиблий радянський воїн був знайдений і відданий землі.

На заході була виставка військової техніки та справжній польовий обід. Присутні мали змогу поспілкувалися з ветеранами та поділилися своїми враженнями від події.

9 травня з нагоди 74-ї річниці Перемоги у Другій Світовій війні мешканці села Гатне вшанували память загиблим воїнам біля сільського храму Покрови Божої Матері.