НА ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ

Громадське формування "Оберіг-Гатне" постійно слідкує за дотриманням правопорядку на вулицях села.
Так, 6 квітня невідомі особи вирішили підзаробити у стилі Остапа Бендера - брати оплату за проїзд по вул. Святопетрівська. Поблизу будинку №55 вони зупинились впоперек дороги, перекривши її, й вимагали платню з тих, хто намагався проїхати до своєї домівки. При цьому, у їх діях та зовнішньому вигляді були явні ознаками алкогольного сп’яніння.
Прибувши на місце події, члени ГФ «Оберіг-Гатне» припинили словесні перепалки та бійку, примусили найбільш агресивного зловмисника заспокоїтись, при цьому вимушені були заблокувати йому руки його ж поясним ремінцем, дочекалися прибуття чергового екіпажу поліції для фіксування правопорушення та дачі показань свідками події.
Зазначене відбувалося у денний час, але поліція прибула через 3 години після затримання правопорушників.
Як з'ясувалося пізніше, зазначені особи неодноразово потрапляли у поле зору правоохоронців ГФ "Оберіг-Гатне", а того дня були взяті на гарячому під час скоєння протиправних дій, перебували у стані сильного алкогольного сп’яніння, без документів, що посвідчують особу та право власності на автомобіль і його керування.
Машину вилучено та відправлено евакуатором на штрафмайданчик, а найбільш агресивних осіб було передано до поліції. Цікавим виявився той факт, що затриманий подякував старшого від "Оберіг-Гатне" за правомірні дії, людський підхід та стримування оточення від нанесення винному тілесних пошкоджень.
З 8 на 9 квітня представниками "Оберіг-Гатне" здійснювалось піше патрулювання вулиць села. На перехресті, поблизу магазину "Фора", близько 24 год. патрульні почули крик про допомогу. Підійшовши ближче, з'ясували, що біля кафе "Софія" посварилися жителі Гатного, й один із них вдарив іншого важким металевим предметом. Зловмисник зник з місця пригоди, не надавши потерпілому меддопомоги. Тому представники громадського формування основну увагу зосередили на збереженні життя потерпілому - у нього виявилося пошкодження кісток голови. Вони надали первинну медичну допомогу постраждалому та викликали швидку медичну допомогу та поліцію. У подальшому постраждалого супроводжено до хірургічного відділення, надано кошти для проведення операції, здійснено спостереження за ходом її проведення.
Ніч з 10 на 11 квітня знову пройшла не без пригод.
Під час патрулювання черговим екіпажем ГФ «Оберіг-Гатне» нічними вулицями села, увагу привернула особа, яка близько 03 год. босоніж у носках та балаклаві на голові, спостерігала за дворищем на вул. Доброго Дуба.
Після опитування зазначеної особи та перегляду наявної відеозйомки, виявилося, що він переліз через тин та намагався незаконно проникнути до будівлі.
При собі цей громадянин, який назвався жителем Херсонської області, мав слюсарні інструменти. Документів, що посвідчують особу у нього не було. Прізвища не назвав.
Зловмисника було затримано та передано до поліції  для проведення подальших дій у відповідності до законодавства.