ПЛЕКАЄМО ТРАДИЦІЇ, АЛЕ ТУРБУЄМОСЯ Й ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Директор Гатненської ЗОШ Микола Проць добре розуміє важливість позашкільної освіти, сам колись вів гурток картингу, спорту людей мужніх, сміливих, закоханих в техніку. Нині вподобання молоді дещо інші та й коштів для розвитку таких дорогих видів спорту школи не мають. Але позашкілля розвивається, вчителі знаходять нові форми роботи зі школярами, залучаючи їх до прекрасного, до розвитку традицій нашого народу, його ремесел, надаючи належну увагу фізичному вихованню підростаючого покоління.

- Після закінчення занять життя в школі не припиняється. Для найменших діють дві групи подовженого дня. Для них же вчителька початкових класів Людмила Крамар організувала гурток писанкарства, тож напередодні Великодня дітки навчатимуть батьків писанки розмальовувати. А вчитель трудового навчання Маргарита  Ганзя веде гурток петриківського розпису. Із задоволенням учні відвідують гуртки бального та естрадно-циркового танців, - розказує Микола Іванович. - Але найбільше школярі вподобали спортивні секції, адже для розвитку спорту в школі поступово створюються належні умови.
Торік за сприяння Гатненської сільської ради збудовано сучасний стадіон зі штучним покриттям для тренувань, цього року є намір реконструювати стадіон стандартних розмірів. Тому хлопчаки із задоволенням відвідують наші футбольні секції, якими керують вчитель фізкультури Олексій Безпалий та тренер СК "Гатне" Андрій Давиденко. Більше 60 учнів різного віку тренуються в цих секціях. А ще наші викладачі фізичного виховання Олена Романченко, Анатолій Єрмак, Олексій Безпалий ведуть секції настільного тенісу та волейболу.
Нині триває набір в секцію карате, яка невдовзі працюватиме в школі, наші учні також відвідують секцію теаквандо, яку у Вишневому організував Максим Фірсов.
У цьому році плануємо переобладнати підвальне приміщення, де маємо намір облаштувати тир, залу боротьби, душові кабіни. Кошти райдержадміністрацією вже виділені. Процес пішов.
- Миколо Івановичу, вже розпочалася остання чверть, не за горами літо й найдовші канікули, й деякі батьки переживають, що нікуди буде дитину прилаштувати. Чи буде щось організовуватися при школі?.

- Після закінчення навчального року проводиться двотижнева практика, потім у школі буде англомовний табір. Випускників чекає зовнішнє незалежне оцінювання, вони готуватимуться, тому для відпочинку часу буде мало.
Взагалі-то напередодні літніх канікул завжди приймається відповідне розпорядження голови РДА, й сільські ради, відділ освіти, школи орієнтуються на нього.
Практика останніх років показує, що певна кількість дітей пільгових категорій за кошти сільської ради поїде на відпочинок та оздоровлення в Закарпаття, юні футболісти планують провести навчально-тренувальний збір у Сергіївці, на морському узбережжі.
Та все ж у переважній більшості турбота про оздоровлення школярів у літній період ляже на плечі батьків.