ГАТНЕНЦІ ДИСКУТУВАЛИ ЩОДО МОЖЛИВОГО ФОРМАТУ ОБ’ЄДНАННЯ

Обговоренню об'єднання територіальних громад були присвячені збори громадян, що відбулися 22 жовтня у Гатному. У той день у сільському клубі яблуку ніде було впасти, люди навіть у проходах стояли, адже всі розуміли, що від їх рішення залежить подальша доля села. Тому були й палкі дискусії, й емоційні виступи, й роз'яснення керівництва ради та гостей заходу, а ще "жарти" із мінуванням припиненням і відновленням слухань.

Ведуча заходу Т.В. Швець першому надала слово голові постійної комісії з питань місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою Київської ОДА, координатору Офісу впровадження децентралізаційної реформи регіонального відділення Асоціації міст України Володимиру Удовиченку.

Володимир Петрович наголосив, що територіальна організація влади - це головна реформа, адже громади, після її проведення, матимуть не лише ширші права, а й матимуть змогу впливати на ухвалення рішень, зросте відповідальність кожного мешканця за майбутнє свого села, об'єднаної територіальної громади.

У першому читанні вже схвалено зміни до Конституції, в яких прописано, що головною територіально-адміністративною одиницею стає саме громада, визначено роль районних та обласних державних адміністрацій, які вже наступного року повинні завершити свою історичну місію.

Ухвалено Закони "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про старост", ряд інших законодавчих актів, що дозволяє вже зараз розпочати процес створення ОТГ.

Нині в Україні вже працює близько 600 ОТГ, на думку міжнародних експертів їх повинно бути 1,5 тисячі замість 12 тисяч, які були на початок впровадження реформи.

Створення ОТГ - це зменшення бюрократичного тиску, кількості чиновників, центр прийняття рішень переноситься в громаду, де відбувається реальне життя, це збільшення надходжень до бюджету, але впровадження реформи змусить рахувати кожну копійку, створювати на території ОТГ нові підприємства, нові робочі місця, щоб поповнювати місцеву казну.

Завдання цієї реформи - максимально наблизити до людей надання найнеобхідніших послуг. Тому адміністративний центр ОТГ повинен мати розвинену інфраструктуру: пункт надання невідкладної та екстреної допомоги, відділення поліції, пожежну частину, відстань до нього не повинна перевищувати 20 км.

Також В.П. Удовиченко розповів про досвід вже існуючих на Київщині ОТГ, зазначив, що вкрай необхідно ухвалити ще два закони: про вихід з ОТГ та про передачу земель в межах і поза межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам, відповів на численні запитання присутніх.

Далі слово було надано Чабанівському селищному голові Олександру Киризлієву та Крюківщинському сільському голові Андрію Кріпаку, які ознайомили гатненців зі своїми пропозиціями щодо створення ОТГ, розповіли про існуючу в їх населених пунктах інфраструктуру, наповнюваність бюджету.

Вислухавши гостей заходу, отримавши від них досить вичерпні відповіді на поставлені запитання, представники громади Гатного вирішили поки що не давати згоду на об'єднання, а створили аналітичну групу, яка повинна вивчити економічне обґрунтування об'єднання з тим чи іншим населеним пунктом і на наступне обговорення запропонувати варіанти створення ОТГ і не лише з Чабанами чи Крюківщиною, а, можливо, й інші варіанти.