ОСТАННІ ПОЧЕСТІ ГЕРОЯМ

У День пам'яті та примирення, 8 травня, біля Меморіального комплексу загиблим у роки Другої світової війни, що в Народному парку Гатного, було велелюдно - тут відбулося перепоховання останків 110 радянських воїнів, які загинули в боях за Київ, 18 з яких ідентифіковано.
В урочистостях взяли участь представники ветеранських організацій Київщини, жителі села, депутати різних рівнів.
Мітинг - реквієм відкрив народний депутат України Юрій Бойко, який наголосив, що завдяки роботі археологічного патріотично-пошукового об'єднання "Дніпро-Україна" нині будуть віддані останні почесті солдатам і офіцерам Радянської армії, які загинули, обороняючи Київ у 1941 і звільняючи столицю у 1943 роках. Вони віддали своє життя за свободу та незалежність нашої країни, за що їм низький уклін.
Він щиро подякував ветеранам Другої світової за їх ратний подвиг, побажав їм здоров'я і довголіття, а ще висловив слова вдячності членам об'єднання "Дніпро-Україна", за те, що вони протягом 12 років знаходять і повертають з небуття імена наших вояків. Лише в Гатному вже поховано більше тисячі радянських солдат і офіцерів.
Також на мітингу виступили депутат Київської обласної ради Олександр Качний. Своїми спогадами про роки лихоліття поділився ветеран Другої світової Сергій Дмитрович Кот з Вишневого, який підкреслив, що сьогодні кожен повинен пам'ятати, якою ціною 72 роки тому була завойована Велика Перемога. "Ця перемога далася нам дуже важко. Мільйони людей загинули у Другій світовій війні. Пам'ятаючи про це, щороку ми зустрічаємо це свято зі сльозами на очах. Наша країна заплатила за цю перемогу дуже дорого. Тому кожен із нас повинен шанувати це свято", - наголосив фронтовик.
Командир пошукового загону археологічного патріотично-пошукового об'єднання "Дніпро-Україна" Сергій Розпашнюк передав особисті речі ідентифікованих солдат і офіцерів родичам загиблих, в одну з військових частин, щоб пам'ять про їх подвиг жила у віках.
Зворушливо звучить заупокійна молитва, злітають в небо голуби - розпочинається урочисте перепоховання останків воїнів.
Присутні хвилиною мовчання віддають останню шану героям.
А потім ветеранів запросили до наметів, де під солдатську кашу з польової кухні вони мали змогу поділитися спогадами про роки війни, згадати друзів та побратимів, які полягли на фронтах Другої світової.