ПРО ПЕРСПЕКТИВИ ОБ'ЄДНАННЯ СУСІДНІХ ГРОМАД

Процес добровільного об'єднання громад  поступово набирає обертів.  До цього питання впритул підійшли наші сусіди - цієї осені  крюківщинці ініціювали створення  Крюківщинської об'єднаної  територіальної громади. Наші сусіди пропонують об'єднатися навколо Крюківщини суміжним населеним пунктам -   Гатному, Тарасівці, Новому а також Віті Поштовій та Юрівці.

У жовтні вже було проведено опитування серед крюківщинців. І переважна  більшість респондентів підтримала союз із прилеглими селами. Наразі пропозицію від Крюківщини вивчають сусіди, яких запрошують до об'єднання. Поки це питання залишається відкритим і для гатненців.

Чи дадуть згоду на  союз жителі Гатного, покаже час.  Зараз же гатнеці зважують усі "за" та "проти"  такого об'єднання. Насправді визначені законодавцем засади децентралізації є революційними для нашої країни, адже вони  наділяють об'єднану громаду колосальними ресурсами, а відтак і повноваженнями та дозволяють самостійно вирішувати важливі для її жителів проблеми.

Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" був ухвалений майже два роки тому. Саме з того часу в Україні стартувала реформа місцевого самоврядування, яка надає всі механізми для створення спроможних громад, жителі яких мали б доступ до якісних  адміністративних, медичних, освітніх, соціальних та інших послуг.

Значні дивіденди у перспективі зможуть отримати і села Крюківщинської об'єднаної територіальної громади. За попередніми розрахунками  бюджет ОТГ зросте щонайменше вдвічі. Такий фінансовий ривок стимулюватиме передача повноважень. Сільська об'єднана територіальна громада матиме  фінансові можливості, якими нині наділені міста обласного значення, тобто до казни об'єднаної територіальної громади буде надходити вже 60% ПДФО, у повному обсязі - єдиний податок, туристичний збір, а також інші податки та збори.

Прихильники такого сільського об'єднання у форматі Крюківщини, Гатного, Тарасівки, Нового, Віти Поштової та Юрівки також враховують спільний історичний андеграунд населених пунктів.  Ще у 60-90-х роках ХХ століття на їх територіях діяв потужний  радгосп-гігант "Тарасівський". Фахівці переконані, що спільне минуле сприятиме більш ефективній інтеграції та створенню потужної громади, в якій у рівній мірі будуть враховані інтереси всіх сіл, що є головною передумовою для збалансованого розвитку соціальної інфраструктури.

Представники  Мінрегіонбуду  вже наводять реальні приклади позитивного впливу на життя людей об'єднання в територіальні громади, адже це дозволяє пришвидшити реалізацію соціальних проектів - будівництво дитсадочків та шкіл, центрів надання адміністративних послуг  та інших об'єктів, які необхідні для потреб людей.

Важливим є й інший аспект, за діючим законодавством об'єднуватися в територіальні громади можна лише добровільно. Тобто саме від позиції жителів сіл залежить формат будь-якого союзу із сусідами.