СК "ГАТНЕ" - ЩОРОКУ З МЕДАЛЯМИ

Спортивний клуб "Гатне" неодноразово ставав переможцем та призером найрізноманітніших турнірів районного та обласного рівня. Й цього року гатненці не залишилися без медалей.

Про історію, сьогодення і перспективи клубу моя розмова з тренером дитячих команд і капітаном СК "Гатне" Андрієм Давиденком.

- Андрію Васильовичу, розкажіть, будь ласка, про історію створення і структуру клубу.

- Спортивний клуб "Гатне" створений у 1999 році. У своїй структурі має декілька футбольних, волейбольну команди, беремо участь і в змаганнях з футзалу.

Безперечно, найуспішнішим в історії клубу був 2012 рік. Саме тоді команда СК "Гатне" з футзалу виборола золоті медалі у першості України у другій лізі. Того ж року наші юні спортсмени стали чемпіонами Київщини, а доросла команда перемогла у вищій лізі районного чемпіонату з футболу. Взагалі клуб постійно займає призові місця у турнірах різного рівня. І цей рік не є винятком.

- Чи не могли б Ви більш детальніші розповісти про здобутки юних футболістів, принаймні,  цьогорічні.

- Серед юнаків 2000-2001 року народження у районі за системою осінь-весна проводилась футбольна першість. У травні наші юні футболісти у фінальному матчі перемогли хотівських однолітків з рахунком 1:0 і вибороли золоті медалі серед юнаків. Далі ці хлопці майже повним складом захищали кольори клубу у третій лізі районного чемпіонату. До останнього матчу вони боролися за призові місця, але програвши СК "Гореничі-2", зайняли четверту сходинку турнірної таблиці. Навесні команду плануємо заявити на обласну першість.

Цієї осені розпочався Чемпіонат Києво-Святошинського району серед дітей 2004-2005 років народження. Після першого кола наші юні спортсмени лідирують, випереджаючи боярчан на три, а вишнівчан на чотири очки.

Цього року наші футболісти вибороли  золото і на дитячому турнірі з футзалу  "Крижаний м'яч", який відбувся у Крюківщині.  Загалом у змаганнях взяли участь  шість команд, в тому числі досить сильні з Києва та Василькова. Але наша юнь змогла перемогти суперників і здобула заслужене золото. Більше того, кращим гравцем змагань визнано гатненця Сашка Костюченка. З перемогою ми повернулися і з Петропавлівської Борщагівки, де у вересні  відбувся футбольний турнір до Дня села. У фінальному матчі дитяча команда "Гатне" перемогла господарів й здобула перше місце.  Тріумф чекав на нашу команду і 15 листопада. Тиждень тому  на спортивній базі "Святошин" пройшов дитячий турнір "Джуніорс", в якому в усіх чотирьох вікових категоріях перше місце здобули юні футболісти з Гатного.

Блискучу гру демонструють і наші волейболісти. Гатненська  волейбольна команда в цьому році виграла два районних турніри, які проходили у Крюківщині та Віті-Поштовій.

- Пане Андрію, а як справи у команди, яка виступала у вищій лізі районної першості з футболу?

- У Чемпіонаті району СК "Гатне" посіло сьоме місце - це не найкращий результат. Але команда стала фіналістом Кубка Києво-Святошинського району. На шляху до фіналу гатненці здолали у 1/4 розіграшу цьогорічного чемпіона Київщини СК "Джуніорс" із Шпитьок, а у півфіналі - переможця районної першості СК "Гореничі 1960". Лише у дуже драматичному фіналі спортклуб "Гатне" поступився СК "Гостинний Двір" з Вишневого.

- Розумію, що досягнути таких успіхів можна лише за умови підтримки команд, чи є у них постійні спонсори?

- Постійний і найнадійніший наш спонсор, якщо можна так висловитися, - це Гатненська сільська рада. Саме сільрада повністю оплатила заявочні внески, придбала комплекти форми, м'ячі. Цього літа в Сергіївці Одеської області проходили навчально-тренувальні збори дітей. Поїздка була повністю профінансована сільською радою. Допомагає у всьому, турбуючись про розвиток спорту на селі.

Відчуваємо підтримку й від депутатського корпусу, зокрема від голови профільної комісії Павла Бобруйка, депутата райради Олександра Паламарчука, меценатів Віктора Синюка та Андрія Бобруйка. Варто згадати добрим словом і клініку "Добробут".

- А у якому стані знаходиться сільський стадіон?

- У нас є поле зі штучним покриттям 40 Х 20 метрів, яке  на балансі сільської ради. Воно у прекрасному стані. Хороший газон, у цьому році встановили десять прожекторів, тому тут проблем нема.

А ось стадіон, на якому ми граємо, у досить жалюгідному стані. Але він знаходиться на балансі району й сільська рада не може його реконструювати. Нині проводиться робота щодо передачі цього об'єкта у підпорядкування Гатненської сільради. Процес триває, а поки вимушені деякі відповідальні матчі проводити на чужих полях.

- Не за горами зима, де тренуватиметеся?

- За домовленістю з директором Гатненської школи Миколою Процем, діти тренуватимуться в спортивній залі школи. У нас в цьому питанні повне взаєморозуміння. А дорослі спортсмени традиційно - на свіжому повітрі, на стадіоні.