ЯК ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Напередодні Дня медичного працівника до Гатненської амбулаторії загальної практики сімейної медицини завітали сільський голова Броніслав Корицький, представники виконкому та депутатського корпусу, які щиро привітали медиків села зі святом, поцікавилися наявними проблемами та шляхами їх вирішення.
Адже місцева влада намагається по можливості допомагати сільським лікарям, створити їм умови для якісного надання первинної допомоги мешканцям села.

Як розповів очільник амбулаторії ЗПСМ Володимир Денисенко, приміщення медичного закладу збудоване ще в середині 70 років минулого століття, тому не було тут ні водопостачання, ні водовідведення, ні комп'ютерної техніки, грибок "з'їдав" стіни, люди, приїхавши на прийом власним автотранспортом, не мали можливості припаркувати машину. Медики звернулися за допомогою до сільської ради й вона придбала оргтехніку, вже торік поступово відремонтували кабінети, коридор, провели воду й зробили каналізацію, замінили систему опалення, з'явилася тут і пральна машина, тож, є можливість випрати рушники, халати.
А вже цього року ззовні приміщення утеплили, зробили стоянку для автотранспорту пацієнтів, тротуар, заасфальтували територію навколо амбулаторії. Триває реконструкція котельні, адже раніше вона обслуговувала і сусідній будинок, але мешканці приватизували квартири й перейшли на автономне опалення. Тож, після проведення всіх необхідних робіт котельня обслуговуватиме лише цей будинок, в якому знаходяться амбулаторія, бібліотека та телефонна станція.
- У нас завжди були тісні дружні стосунки з адміністрацією села. Раніше амбулаторія ЗПСМ підпорядковувалася безпосередньо сільраді, й всі проблеми вирішувалися значно оперативніше, буквально сьогодні заявка, а завтра все необхідне вже у нас. Тепер же ми під патронатом Центральної районної лікарні, тому вирішення деяких питань затягується, - говорить Володимир Віталійович. - Хоча нещодавно нам виділили новий автомобіль, що дозволить надати своєчасну допомогу більшій кількості хворих. Бо у нас по селу  загальна протяжність доріг сягає  75 км  - пішки ніяких сил не вистачить відвідати кожного пацієнта.
- А проблем, мабуть, теж вистачає? - цікавлюся.

- Так. І найголовніша - відсутність персоналу. Гатне розростається. За останні років 15 населення збільшилося в разів п'ять, а обслуговує селян лише два лікарі, медсестра з фізіотерапії, акушерка, медсестра з дитинства, лаборант. Ще є дві санітарки. На таке село повинно бути 5-7 лікарів, ще дві медсестри, фельдшер.
Нині відпускний період й на весь населений пункт залишається лише один лікар - чи зможе він надати якісні й своєчасні медичні послуги?
Ще не вистачає приміщень - маємо 9, а згідно з діючими нормами повинно бути мінімум 16. У нас є апарат УЗД, але ми не можемо його встановити, бо телефонна станція створює перешкоди, її, на мою думку, треба перенести в інше місце, а в тій кімнаті зробити реєстратуру. А якби амбулаторії віддали ще й приміщення бібліотеки, то можна було б обладнати денний стаціонар, маніпуляційні кабінети. Це значно поліпшило б надання медичних послуг в селі.