Микола Яретик: "Українська пісня - це душа нашого народу"

Попри вечірню годину у приміщені сільської ради людно. У фойє установи зібралися учасниці місцевого колективу "Калина". Репетицію перед  сільським святом проводить новий художній керівник Гатненського клубу Микола Яретик, досвідчений музикант, наставник багатьох творчих колективів, справжній популяризатор української пісні.

Віднедавна до плеяди колективів, творчим зростанням яких займається Микола  Никифорович, потрапила і гатненська "Калина". Місцевий ансамбль має багату, майже 30-річну історію та прекрасну пісенну традицію, а відтак є всі підстави сподіватися, що вдалий тандем принесе особливі творчі результати.
Незабаром "Калина"  під керівництвом Миколи Яретика дебютує  на  сільському заході. А поки дівчата розучують текст нової пісні. Готуючись до зустрічі з Миколою Никифоровичем, ознайомилася з деякими публікаціями про творчий шлях досвідченого наставника. В одному із матеріалів автор досить влучно визначив характеристики творчої особистості: "Репертуар колективів під керівництвом М. Яретика відзначається оригінальними народно-побутовими картинами, новими власними підходами до обробки народних пісень".
Власне, фрагменти репетиції, за лаштунки якої вдалося потрапити і авторці цієї публікації, лише підтверджують риси портрету Миколи Никифоровича, який вже понад 15 років є творчим наставником студентського колективу Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова "Золоте перевесло", а на початку 90-х разом із однодумцями, майстрами музичного жанру, створив ансамбль української пісні "Чумацький шлях".
- Художній керівник - це шукач таланту, ти маєш помічати те, на що не звертають увагу інші, тобто бачити творчу особистість, вміти максимально розкривати її здібності, - ділиться своїми переконаннями Микола Никифорович. -  Для українців пісня - це душа народу. Я об'їхав багато країн світу, проте з упевненістю можу сказати, що Україна по-особливому багата  на таланти та власну пісенну традицію. Тому сьогодні дуже важливо зберегти це надбання, народну пісню необхідно популяризувати серед молоді, дітей. Тож, мрію про створення в Гатному дитячого колективу, який, приміром, носив би  символічну  назву "Калинонька".
Має Микола Яретик й інші амбітні плани. Головним чином стосуються вони розвитку місцевого колективу  "Калина", у складі якого, на думку художнього керівника,  також мають з'явитися чоловіки.
- Сьогодні колектив формують   досвідчені учасниці, кожна із яких наділена особливим талантом. Ще одна цікава особливість "Калини" - її кістяк становлять здебільшого працівники соціальних закладів села, тобто педагоги та медики. І це добре - адже ніщо так не виховує, як особистий приклад, - наголошує Микола Никифорович.
Досвідчений художній керівник переконаний, що головне - це привити  дітям любов до української пісні. А в цьому виховному процесі щонайбільшу роль відіграє родинна традиція, а також звичаї, що прижилися в громаді. Важливим є  розвиток культури на місцях.  Саме тому усі шанувальники народної творчості (і не тільки) з нетерпінням чекають, коли у Гатному  відкриє  двері оновлений клубний заклад.  Наразі вже завершуються ремонтні роботи -  відтак на першому поверсі адміністративної будівлі незабаром завирує культурне  життя.
І в  новій актовій залі лунатиме  українська пісня, яка розчулює, надихає,  розвіює тугу, возвеличує національну культуру... І знову трепетно замиратиме публіка, ледь зі сцени заграють акорди знайомих із дитинства мелодій.