Владислав Шелест: "Навівши порядок у рідному селі, ми наведемо порядок у країні"

Необхідність створення в селі офіційного громадського формування з охорони порядку обговорювалася тривалий час. Та лише цього року до вирішення питання підійшли впритул. Нещодавно  ГФ "Оберіг" отримало документ про офіційну реєстрацію. Аби більше дізнатися про роботу ГФ та перші напрацювання, кореспондент нашого видання зустрівся з керівником підрозділу, ветераном військової служби Владиславом Шелестом.

- Владиславе Володимировичу, хто ініціював створення громадського формування "Оберіг", які основні завдання  ГФ?
- З ініціативою створення ГФ ще весною виступила громада села Гатне, її підтримали сільський голова Броніслав Корицький, депутатський корпус села, зокрема суттєву допомогу відчуваємо від депутатів Володимира Сафончика та заступника сільського голови Сергія Вітенка.
Були проведені збори громади, виконком, на якому мені запропонували очолити цей підрозділ, бо маю юридичну та військову освіту, досвід роботи у правоохоронних органах, брав участь в бойових діях у зоні проведення Антитерористичної операції. Офіційно нас зареєстровано у серпні цього року.
- Якими правами наділені представники ГФ?
- У нас такі ж права, як і у всіх громадян України. А у Конституції сказано, що кожен громадянин має право припинити правопорушення, якщо є ознаки скоєння злочину. Але досить часто люди цього не роблять. Причини різні: байдужість, страх, слабка фізична підготовка. Тому ми й організували громадське формування, представники якого можуть і зауваження зробити, і припинити протиправні дії.
Основними завданнями "Оберегу" є забезпечення громадського порядку і громадської безпеки, запобігання адміністративним проступкам і злочинам.
Для досягнення поставленої мети, ГФ бере участь у забезпеченні охорони громадського порядку самостійно, шляхом виконання конкретних доручень керівника.
Вживаємо заходи щодо припинення адміністративних правопорушень і злочинів, затримавши правопорушника викликаємо поліцію для притягнення його до відповідальності.
У майбутньому будемо проводити індивідуально-профілактичну роботу з особами, які схильні до вчинення адміністративних правопорушень і злочинів, зловживають спиртним, порушують правила торгівлі та благоустрою на території села.
Є намір налагодити тісну співпрацю з ГФ сусідніх сіл, Вишневого для координації зусиль у боротьбі з правопорушниками, обміну досвідом роботи.
Нині, коли відбувається процес становлення підрозділу, найбільше уваги приділяємо місцям значного скупчення людей: зонам відпочинку, школі, дитсадку, великим магазинам, дитячим майданчикам.
- Хто люди, які здійснюють охорону громадського порядку, як стати членом ГФ?
- Це, так би мовити, перевірена гвардія. Кістяк організації становлять гатненці, які у буремному 2014 році брали участь у захисті села від заїжджих гастролерів-агітаторів, мародерів, стояли на блок-постах, багато з них пройшли через горнило Антитерористичної операції на Сході країни. Це справжні патріоти, які вважають, що навівши порядок на вулицях, у рідному селі, ми зможемо навести його і в країні.
А щодо вступу в ГФ, з цього питання всю необхідну інформацію можна отримати в сільській раді.
- Пане Владиславе, як Ви оцінюєте криміногенну ситуацію у Гатному?
- Криміногенна ситуація як у селі, так і в області, столиці досить складна. Багато адміністративних правопорушень, злочинів по лінії карного розшуку, зокрема крадіжок, пограбувань.
Нині ще не завершено реформування правоохоронних органів, проходить процес люстрації, що теж негативно впливає на відсоток розкриття злочинів, адже нові люди повинні втягнутися в роботу, вивчити ситуацію в тому чи іншому населеному пункті. Проблем багато. Ми намагаємося допомогти вирішити деякі з них.
У найближчих планах налагодження тісної співпраці з районним відділом поліції для координації зусиль у профілактиці та боротьбі зі злочинністю.
- У Гатному є дачні масиви, а там взимку основний головний біль - крадіжки. Чи патрулює ГФ ці території?
- Поки що правління садових товариств не зверталося до нас з проханням про допомогу. Але є намір ввести садові товариства в межі села. Якщо це станеться, то нам доведеться змінити маршрути і здійснювати патрулювання і там.
- Владиславе Володимировичу, у радянські часи існували добровільні народні дружини - міліціонер і троє дружинників патрулювали вулиці. Але ці люди не мали належної фізичної підготовки, зброї, спеціальних засобів, а тому при контакті зі злочинцем могли постраждати. Яка фізична підготовка членів ГФ "Оберіг" і чи мають вони спецзасоби?
- Щодо фізичної підготовки, то вона на належному рівні, адже більшість членів громадського формування учасники бойових дій. Щодо використання спецзасобів, то вони є, деякі члени ГФ мають зброю, належним чином зареєстровану і оформлену.
Питання забезпечення спецзасобами і транспортом поступово вирішується. Так, нещодавно на сесії Гатненської сільської ради ухвалено рішення про надання "Оберегу" необхідного для  ефективної діяльності фінансування. Крім того,  маємо намір придбати гумові кийки, кайданки, спецзасоби "Черемуха", "Сирень".
- Що ж, залишається тільки побажати Вам успіхів у цій нелегкій справі.
- Дякую.