ВЕЛИКОДНІ ПРИГОТУВАННЯ НА ЦЕРКОВНОМУ ПОДВІР'Ї

Нині триває Великий піст, адже щоб гідно, з чистою душею відзначити Великдень - одне з найбільш значущих православних свят, треба до нього як слід підготуватися, бо нічого не дається просто, без докладання зусиль. По своїй суті піст представляє собою певні тілесні та духовні обмеження, яким віруюча людина піддає себе без примусу. Дотримуючись посту, дуже важливо розуміти, що обмеження в їжі без обмеження свого духу (від мирських задоволень, які "розкладають" людину зсередини) не сприяє порятунку душі.

Під час посту людина намагається привести до ладу душу і все навколо себе.

Завітавши до Церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП, що у Гатному, побачив, що тут кипить робота. Робітники місцевого комунального підприємства обрізають дерева, кладуть плитку. Серед працюючих помітив і настоятеля храму ієрея Назарія, який разом з усіма працює над оновленням території навколо Божого дому.

- Церква Покрови Пресвятої Богородиці - одна з найстаріших у районі, збудовано її ще на початку минулого століття, тому вона потребує постійного ремонту, догляду. Звісно, без підтримки було б складно. Але світ не без добрих людей.  Постійно отримуємо допомогу від  органу місцевого самоврядування, й парафіяни активно сприяють у придбанні церковного начиння.

Нині виділені кошти й закуплено все необхідне для облаштування доріжки для Хресної ходи навколо церкви, а це більше 600 кв. м. Триває обрізка дерев, вивезення відходів. Виникла необхідність оновити електрику у храмі - й це також буде зроблено найближчим часом. На часі й проведення освітлення зовнішнього. Я вдячний голові Гатненської сільської ради Броніславу Корицькому, депутатам Сергію Вітенку, Сергію Пилипенку, а також Петру Дрощі, парафіянам, благодійникам за їх добрі справи, за дієву підтримку нашої церкви.

Слід зауважити, що оновлення храму, прилеглої території відбувається постійно. Торік зроблено реставрацію пам'ятника воїнам, які загинули у роки Другої світової війни, цього року встановлено нові вікна у храмі, дитячий майданчик, з'явилася артезіанська свердловина, зараз  облаштовуємо бювет, щоб всі охочі могли набрати чистої й дуже смачної, дякуючи Богу, води.

Отець Назарій вже більше 18 років служить у Гатному. Згадує, як прийшовши на парафію, відчищав від нашарувань фарби пам'ятник, як боровся й нині бореться з грибком у храмі, як поступово збільшувалася кількість парафіян, як родина Сергія та Наталії Сирот подарувала новий іконостас... Багато води утекло за ці роки.

Так, цеглинка за цеглинкою зводився духовний осередок громади. Нині щонеділі церкву Покрови Пресвятої Богородиці відвідує більше сотні вірян і не лише з Гатного, а й з навколишніх сіл, а хрестити діток приїздять навіть з Києва. У церковному хорі близько 30 осіб, що теж радує отця Назарія.

- Напередодні Святої Пасхи хочу побажати всім жителям Гатного насамперед миру, щоб якомога швидше закінчилася війна, щоб не гинули наші чоловіки на передовій. А ще віри душевної, нехай це величне свято наповнить серця гатненців світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаю всім радості, здоров'я, добробуту і благополуччя.