ДЕНЬ СЕЛА ВІДЗНАЧАТИМЕМО У ТРАВНІ

Цього року гатненці вперше святкуватимуть День села  наприкінці весни.

Місяць тому Гатненська сільська рада ухвалила рішення про започаткування нової традиції. І таким змінам є цілком слушні пояснення. Ще свіжі в пам'яті  погодні примхи минулої осені.  Тоді через сильний буревій було  скасовано  святкування Дня села Гатного. Донедавна саме 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці гатненці відзначали це свято.

Та змінити дату святкувань спонукали не лише погодні умови, а й деякі історичні факти, що цілком підтвердили правомочність таких намірів.

Гатне має багату історію, яка сягає сивої давнини. Та завжди населений пункт був осередком духовного життя. У 1500 році за сприяння князя Богдана Глинського, який подарував своє помістя Пустинному монатирю, в селі побудували монастирський хутір. А на початку XX ст. у Гатному  почали будувати  одразу дві цегляні церкви. При монастирі храм  відкрили та освятили 22 травня 1904 року на честь Миколи Чудотворця.

Сільську ж церкву будували під наглядом настоятеля Київського собору Святого Володимира і освятили в день Покрови Пресвятої Богородиці - 14 жовтня 1906 року. Відтоді цей день вважається храмовим святом у селі, а Пресвята Богородиця стала покровителькою Гатного.

Історично склалося так, що   гатненці успадкували  два свята. Відтак місяць тому сільська рада ухвалила рішення приурочити  День села річниці відкриття та освячення в Гатному першої церкви - на честь Миколи Чувдотворця.   Визначилися депутати й  з  днем святкування - це буде перша субота після 22 травня. Тож цьогоріч  День села гатненці  відзначатимуть 27 травня, а храмуватимуть на Покрову.