В УРОЧИЩІ ДОБРОГО ДУБА ЛІТНЄ СОНЦЕ ЗУСТРІЧАЛИ, ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ

Поспішала молодь 6 липня в урочище Доброго Дуба, щоб взяти участь у святкуванні найколоритнішого та найцікавішого свята Купайла, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят. З часом, після прийняття християнства, воно деякою мірою трансформувалося в церковне свято - день народження Івана Хрестителя, яке відзначається церквою саме 7 липня. Після поширення християнства давнє народне свято Купайла в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала.

Але народ зберіг купальську обрядовість та пісні, які й звучали того вечора біля купальського вогнища. Гості радо зустрічали виступи оновленого хору "Калина", студії сучасного та класичного танцю "Happyness",  аплодували сольному виконанню Ярослава Рибака, Карини Сісоян, Мар'яни Криворучко, Зураба Сісояна. А ще гатненці мали змогу придбати смаколики, іншу продукцію на ятках.

Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця - Купала і тим самим завершує панування весняного сонця - Ярила.

Головні персонажі свята - Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества.

Свято почалося із запалення вогнища: чотири юнаки стали квадратом навколо хмизу, що позначає чотири пори року. Потім всі зійшлися і запалили ватру, що символізує "сонячне сплетіння".

Дівчата гадали на судженого, кидаючи у воду свої вінки, адже вінок - це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято.

Присутні очищалися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття. А потім ще довго веселилися на святковій дискотеці.

"Свято вдалося на славу, - вважає керівник Гатненського клубу Зураб Сісоян. - Допомогли сільська рада, депутати, наш заклад культури організував концертну програму, працівники комунального підприємства "Гатне" підготували сцену, атрибутику. Щиро вдячний заступнику сільського голови Сергію Вітенку, який завжди з розумінням ставиться до потреб клубу, сприяє організації свят у селі".

А ще варто згадати добрим словом ГФ "Оберіг-Гатне", яке забезпечувало громадський порядок під час проведення дійства. Ними попереджено 15 адмінправопорушень, врятовано потопельника, припинено дві бійки.

А про найближчі плани закладу культури села розповідає Зураб Сісоян розповів так:

"Нині триває процес оновлення хору "Калина", за останній час в колектив влилося чотири нові виконавці. Запрошуємо теж співочу молодь. Для молодих та талановитих створено вокально-інструментальний ансамбль, думаю, незабаром його виступити оцінять гатненці. Діє гурток естрадного вокалу, на громадських засадах студія театрального мистецтва.  У планах створення танцювального колективу, але  є певні технічні проблеми. Та сподіваюся, що спільно із сільською радою ми їх вирішимо.

Нині вже розпочинаємо готувати концертні програми до Дня Незалежності, свят Новорічно-Різдвяного циклу. Тож культурно-масове життя в селі вирує".