ДАНИНА ПАМ'ЯТІ ПОЛЕГЛИМ І ВШАНУВАННЯ ВСІХ ЖИВИХ

У День Перемоги, 9 травня,  громада села Гатного традиційно зібралася  біля пам'ятника воїнам, які загинули в роки Другої світової війни, що розташований на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП. Попри похмуру погоду, тут зібралися представники різних поколінь: серед них сивочолі жінки та чоловіки,  в пам'яті яких назавжди залишилися спогади про страшну війну. Організатори мітингу - сільська рада, місцевий клуб,  школа, доклали чимало зусиль, щоб захід був пам'ятним та зворушливим. І вкотре лунали слова вдячності ветеранам далекої та нинішньої війн, односельці щиро висловлювали свою шану та повагу захисникам.

Відкрив урочистості Гатненський сільський голова Броніслав Корицький, який розповів про позитивні зрушення, що відбуваються в селі. А ще зазначив: "На жаль, ми зустрічаємо це свято, коли наші військові, добровольці, патріоти зі зброєю в руках захищають цілісність, незалежність держави на Сході України. І саме від них нині залежить доля і майбутнє нашої країни.

Щиро бажаю всім гатненцям миру, міцного здоров'я, довголіття, родинного благополуччя, хай якомога швидше повертаються додому, до своїх сімей, живими й неушкодженими наші воїни".

Приєднався до привітань і депутат районної ради Олександр Паламарчук. За патріотизм, мужність, вагомий особистий внесок у справу захисту українського народу, збереження суверенітету і територіальної цілісності держави та з нагоди святкування перемоги над нацизмом він вручив відзнаки Костянтину Ляльці, Євгену Медведенку, Сергію Вітенку, Володимиру Романенку,  Юрію Геращенку, Юрію Єрмаку, Андрію Шелуденку, Петру Олексіну, Олександру Костенку, Миколі Власюку, Віталію Негоденку.

Директор Гатненської ЗОШ Микола Проць звернув увагу присутніх на патріотичне виховання учнівської молоді та запросив ветеранів  до школи, де їм завжди раді, для участі в уроках мужності.

Ведучий заходу директор Гатненського клубу Зураб Сісоян наголосив, що місцева влада надає дієву підтримку сільському закладу культури, що сприяє його відродженню, появі нових гуртків, колективів.

Настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Назарій відправив панахиду за загиблими в роки Другої світової війни та під час проведення Антитерористичної операції на Сході  України та закликав усіх щиросердно помолитися за душі невинно убієнних.

До пам'ятника загиблим односельцям лягають живі квіти, як данина шани і поваги до їх ратного подвигу.

Всі виступи супроводжувалися літературно-музичною композицією, підготовленою театральною студією, що діє при клубі (керівники Зураб Сісоян і Тетяна Сідляренко).

А далі був концерт, в якому прозвучали улюблені багатьма поколіннями пісні. Першим  своїм виконанням гостей свята радував заслужений артист України Геннадій Пономарьов.

Естафету від нього перехопили місцеві аматори сцени. Бурхливі оплески вдячних слухачів супроводжували виступи народного ансамблю "Калина", сольне виконання його керівника Миколи Яретика, Юлії Павлівської, Зураба Сісояна і ансамблю танцю та співу Гатненського клубу. Багато хто пританцьовував, милуючись їх запальним танцем.

Та все ж цього дня у Гатному було трохи прохолодно, а тому сільський голова запросив всіх присутніх зігрітися, скуштувавши смачнючої каші, яку приготували депутати та працівники виконкому. Першою відгукнулася дітвора, гомінкою зграєю обступивши польову кухню, потому до частувань приєдналися  й люди старшого віку. За імпровізованими столами чути було розповіді й про ту кроваву, але таку вже далеку війну, й про сучасні події - бойові дії у зоні проведення АТО, адже за одним столом зібралися учасники двох війн...