НІЧНИМ ХИТРУНАМ НЕ УНИКНУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

У Гатному вже давно налагоджено дієву систему вивезення твердих побутових відходів. За її правилами власник домогосподарства  купує у комунального підприємства "Гатне" пакети з відповідним маркуванням, а от юридичні особи укладають договір, за умовами якого комунальники  їм встановлюють контейнери та вивозять сміття.

Є у селі й чимало урн - біля магазинів, на зупинках громадського транспорту, які призначені для дрібного сміття. Начебто, все просто й зрозуміло. Але, виявляється, є хитруни, котрі й пакети не купують, й тим більше контейнери не замовляють, а поночі виносять свій непотріб до найближчої зупинки громадського транспорту.  Звісно, що така хитра "економія" лише на шкоду комунальникам та односельцям,  які повинні любуватися й винюхувати їх відходи, чекаючи маршрутку.

Так, камери відеоспостереження, які обслуговує громадське формування "Оберіг - Гатне", в ніч на 10 та 11 червня зафіксували особу, яка винесла сміття з домівки на зупинку громадського транспорту. Як з'ясувалося, зловмисник проживає за адресою: вул. Київська, 2а (так званий "малий Шанхай", де мешкає безліч квартирантів, в основному із числа працівників "Мегамаркету"). Більше того, мешканці цього будинку постійно викидають відходи у великих пакетах в сміттєву урну, що встановлена біля зупинки.

Зазначені дії підпадають під ознаки правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів". Покарання за протиправні діяння, відповідно до санкцій  цієї статті, досить суттєве - накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це нині не такі вже й малі гроші - від 340 до 1360 грн.

Сподіваємося, що таке виховання гривнею, буде повчальним і для інших порушників правил благоустрою. Все ж, дешевше пакети у комунальників придбати, ніж штрафи сплачувати.